romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Výzva o mezinárodní stipendia pro romské vysokoškolské studenty otevřena

Praha, 5.7.2012 0:08, (ROMEA)
Romští studenti (Ilustrační foto: Archiv Romea.cz)
Romští studenti (Ilustrační foto: Archiv Romea.cz)

Romský vzdělávací fond (Roma Education Fund) vyhlásil Romský mezinárodní stipendijní program, který podporuje romské studenty studující denní vysokoškolské studium na státem akreditované univerzitě v zemi, která není rodnou zemí žadatele ani jeho zemí pobytu.

Žadatel musí mít trvalý pobyt či být občanem jedné z následných zemí: Albánie, Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Česká republika, Maďarsko, Kosovo, Černá Hora, Makedonie, Rumunsko, Slovensko, Srbsko, Ukrajina a Turecko

Stipendium se uděluje na akademický rok 2012-2013.

Podávání přihlášek probíhá pouze elektronickou formou skrze online aplikaci, kterou naleznete na oficiálních webových stránkách Roma Education Fund www.romaeducationfund.hu. Jelikož se jedná o mezinárodní program jsou veškeré informace i online aplikace dostupné pouze v angličtině.

POZOR - uzávěrka pro podávání žádostí v mezinárodním programu je 15. 8. 2012!

Žádosti nebude možné podat po uzávěrce!!!

V případě jakýchkoliv nejasností kontaktujte koordinátorku projektu Mgr. Ivu Hlaváčkovou na tel. čísle: +420 257 329 667 nebo na e-mailové adrese stipendia.romea@gmail.com.

Veškeré informace naleznete ZDE.

Přečteno: 1014x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, StipendiaHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo