romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Výzva pro romské spisovatele: Sbírka vzpomínkové prózy

Praha, 10.2.2014 11:35, (ROMEA)
KHER, o. s.
KHER, o. s.

Nakladatelství KHER vyhlašuje otevřenou výzvu pro romské spisovatele k účasti na projektu vydání sbírky vzpomínkové prózy romských autorů. Jejím cílem je představit dosud nepublikovaná vzpomínková vyprávění jak známých a zavedených autorů a autorek, tak těch nových či začínajících.

Cílem sbírky je rovněž – vzhledem ke ztíženým podmínkám romské literatury - usnadnit romským autorům vstup jejich díla na veřejnost. Vzpomínkovým vyprávěním je míněno zachycení skutečných prožitků, vzpomínek, postřehů z vlastního života či zpracování vzpomínek na jiné osoby z autorova života (co se doma o někom tradovalo, apod.).

Romští autoři žijící nebo pocházející z České či Slovenské republiky mohou své texty zasílat nejpozději do 15. 3. 2014 na emailovou adresu nakladatelstvi@kher.cz nebo na níže uvedenou poštovní adresu, a to v romštině, případně češtině nebo slovenštině (u romského originálu je vítaný vlastní překlad do jednoho z uvedených majoritních jazyků, není ale nutností).

Z došlých textů pak budou vybrány ty, jež budou zařazeny do sbírky. Ta bude publikována ve formě elektronické knihy a bude zdarma ke stažení na stránkách nakladatelství. Bude zařazena také do nabídky několika knihkupců prodávajících e-knihy, v sekci e-knihy zdarma.

O výsledku otevřené výzvy, respektive o zařazení či nezařazení autorských děl do sbírkové knihy, budou všichni uchazeči písemně vyrozuměni nejpozději do 30. 4. 2014.

Podmínky účasti:

  • Účastnit se mohou romští autoři žijící nebo pocházející z České nebo Slovenské republiky.
  • Text musí být napsán v romštině, případně v češtině nebo slovenštině (u romského originálu je vítaný vlastní překlad do jednoho z uvedených majoritních jazyků, není ale nutností).
  • Přihlášené texty musí být opatřeny celým jménem a kontaktními údaji autora.
  • Autoři svým přihlášením do otevřené výzvy souhlasí s redakcí a korekturou textů a s publikací přihlášených textů ve výše zmíněné knize, a to bez nároku na honorář.
  • Autoři souhlasí, že poštou zaslané texty nebude redakce nakladatelství KHER zasílat zpět autorům.
  • Autoři své texty zašlou nejpozději do 15.3. 2014 na emailovou adresu nakladatelstvi@kher.cz nebo na poštovní adresu: KHER, Veverkova 33, Praha 7 170 00.
kher.cz
Přečteno: 605x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

KHER, romští spisovatelé, otevřená výzva, LiteraturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo