romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vzájemné soužití chce koupit domy v Přednádraží. Cílem je umožnit Romům návrat do jejich domovů

Ostrava, 1.8.2014 11:11, (ROMEA)
Ostravské Přednádraží, květen 2013 (FOTO: Patrik Banga)
Ostravské Přednádraží, květen 2013 (FOTO: Patrik Banga)

Domy v ostravském Přednádraží, které jdou nyní do dražby, chce koupit organizace Vzájemné soužití v čele s Kumarem Vishwanathanem. Cílem je umožnit Romům návrat do jejich domovů. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Lidem z Přednádraží bylo před dvěma roky úřady oznámeno, že se ze svých domovů musí všichni do následující půlnoci vystěhovat. Následoval boj proti tomuto rozhodnutí a dlouhotrvající úsilí alespoň jeden dům zachránit. Nakonec však téměř všichni obyvatelé Přednádraží skončili v předražených, přeplněných a hygienicky i sociálně nevyhovujících ubytovnách. „Vzali nám domov, kde jsme žili několik desítek let. Teď se už dva roky stěhujeme z jednoho bytu do druhého, nevíme, co bude další měsíc, a nemáme vlastně nic,” shrnuje situaci těchto rodin dlouholetá obyvatelka Přednádraží paní Helena.

Poslední obyvatelé opustili Přednádraží asi před rokem. Od té doby se řeší co s domy.  Nepodařilo se je prodat za pevně stanovenou částku a nyní půjdou na návrh věřitele firmy Domy Přednádraží do dražby. Vyvolávací cena za samotné domy a pozemky pod nimi je zhruba 1,5 milionu korun.

"Rádi bychom koupili celý komplex," řekl serveru Lidovky.cz Kumar Vishwanathan, který si přeje, aby se původní obyvatelé mohli do místa vrátit. Velké obavy má z právních tahanic okolo nedořešeného sporu o vlastnictví zdevastované kanalizace. Potíže by podle něj mohly být i s okolním pozemkem Českých drah. "Na prodej jsou pouze domy a pozemky pod nimi, zbytek patří drahám," dodal Vishwanathan.

ryz, Lidovky.cz
Přečteno: 1416x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzájemné soužití, Kumar Vishwanathan, PřednádražíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo