romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

White Media: Kvůli americké svobodě projevu na webu bují český ultrapravicový extremismus

Praha, 2.9.2013 11:38, (ROMEA)

Nelegální seznam přistěhovalců, hackerské útoky na známé osobnosti a výroky o tom, že Breivik je hrdina, Hvížďala úchyl a humanismus zabíjí. Extremistická stránka White Media sice porušuje zákon, ale kvůli jejímu umístění v USA je česká policie bezmocná.

Extremismus poslední dobou bují na všech frontách včetně té internetové. Česká policie však v boji s rasistickými webovými stránkami dlouhodobě ztroskotává, a to především kvůli jejich umístění v zahraničí. Stejně tak je tomu i v případě stránky White Media, která si mediální pozornost získala podporou norského atentátníka Anderse Breivika a zveřejněním nelegálního seznamu přistěhovalců. Stránka, která se chlubí hackerskými útoky na Džamilu Stehlíkovou či Tomáše Halíka a „black listy“ se jmény Karla Hvížďaly či Tomáše Sedláčka, bez problému funguje už několik let.

Celý článek si můžete přečíst ZDE

server iHned.cz
Přečteno: 1627x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, Rasismus, USA, Šíření nenávisti, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo