romea - logo
28. září 2020 (pondělí)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

White Media: Kvůli americké svobodě projevu na webu bují český ultrapravicový extremismus

Praha, 2.9.2013 11:38, (ROMEA)

Nelegální seznam přistěhovalců, hackerské útoky na známé osobnosti a výroky o tom, že Breivik je hrdina, Hvížďala úchyl a humanismus zabíjí. Extremistická stránka White Media sice porušuje zákon, ale kvůli jejímu umístění v USA je česká policie bezmocná.

Extremismus poslední dobou bují na všech frontách včetně té internetové. Česká policie však v boji s rasistickými webovými stránkami dlouhodobě ztroskotává, a to především kvůli jejich umístění v zahraničí. Stejně tak je tomu i v případě stránky White Media, která si mediální pozornost získala podporou norského atentátníka Anderse Breivika a zveřejněním nelegálního seznamu přistěhovalců. Stránka, která se chlubí hackerskými útoky na Džamilu Stehlíkovou či Tomáše Halíka a „black listy“ se jmény Karla Hvížďaly či Tomáše Sedláčka, bez problému funguje už několik let.

Celý článek si můžete přečíst ZDE

server iHned.cz
Přečteno: 1635x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, Rasismus, USA, Šíření nenávisti, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo