romea - logo
28. února 2021 (neděle)
svátek má Lumír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Youtube vrátil Okamurovi kanál, ale smazal mu dvě videa kvůli šíření nenávisti

15.9.2020 9:35
Tomio Okamura na kanále YouTube.
Tomio Okamura na kanále YouTube.

YouTube po měsíci obnovila kanál Tomio Okamurovi, ale bez dvou videí, která podle administrátorů šířila nenávist. Původně mu You tube kanál zcela vypl, ale předseda SPD se odvolal. Informují o tom Hospodářské noviny. Která konkrétní videa byla smazána, firma nekomentovala. Vysvětlila ale, že v nich šlo o útoky na "určité skupiny lidí", a tedy o šíření projevů nenávisti.

Zákrok společnosti navíc pro Okamuru znamená, že na jeho kanále bude interně vyznačeno první varování. Další překročení zásad YouTube by už znamenalo, že po dobu sedmi dní nebude moct žádná videa nahrávat a poté může mít i omezený přístup na YouTube.

Šéf SPD si ve svých příspěvcích často bere na mušku migranty, muslimy či Romy. Jeho stranu navíc za hlavní uskupení šířící v Česku xenofobii či rasovou a náboženskou nesnášenlivost opakovaně označilo i ministerstvo vnitra ve zprávách o extremismu v Česku.

Poslední červencová videa na Okamurově kanálu se věnovala hlavně demonstracím hnutí Black Lives Matter v USA. Okamura v jednom tvrdí, že jde o rozvrat společnosti organizovaný neziskovkami podporovanými demokratickými politiky Barackem Obamou a Hillary Clintonovou. Druhé video ukazuje potyčku demonstrantů s policisty v Londýně, kterou Okamura opatřil titulkem: Řádění imigrantů a "bojovníků proti rasismu";.

Mluvčí SPD Barbora Zeťová HN na dotaz ohledně kroku YouTube vzkázala, že Tomio Okamura projevy nenávisti nešíří. "Zveřejňuje videa, která ukazují kriminální činy migrantů a nepřizpůsobivých lidí v západní Evropě či v USA, aby veřejnost viděla, jaká je na Západě situace a co nás čeká, pakliže dáme zelenou migraci z Afriky a muslimských zemí. Ukazování faktů přece není šíření nenávisti," uvedla.

Podle experta na extremismus Jana Charváta je ale právě hledání hranice toho, co je možné akceptovat jako fakt a co už ne, klíčové. "U některých věcí je prokazatelné, že autor příspěvku neříká celou pravdu, že jeho tvrzení chybí kontext, který by ukázal, že skutečnost je jiná," vysvětluje. Příkladem jsou podle něj třeba právě informace o násilí při demonstracích hnutí Black Lives Matter. Nedávná studie z USA podle něj ukázala, že násilí provázelo jen naprosté minimum z nich.

Přečteno: 469x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Xenofobie, Tomio Okamura, SPD, You TubeHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo