romea - logo
21. září 2021 (úterý)
svátek má Matouš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Za mačetový útok soud potrestal dva muže podmínkou

Olomouc, 30.4.2013 16:16, (ROMEA)
Restaurace Varna v Olomouci, kde v roce 2011 došlo k bitce. (FOTO: Google Maps)
Restaurace Varna v Olomouci, kde v roce 2011 došlo k bitce. (FOTO: Google Maps)

Podmíněnými tresty potrestal dnes olomoucký krajský soud dva muže za účast v hromadné bitce v centru Olomouce. Skupina Vietnamců tam s noži či paralyzéry v rukou napadla hosty vinárny Varna. Na místě zůstalo několik zraněných lidí, většinou utrpěli řezné rány, ale i zlomeniny prstů. Těsně po zveřejnění informací o útoku v roce 2011 okamžitě někteří lidé začali spekulovat, že za útokem stojí Romové.

Útok se odehrál v září 2011 v časných ranních hodinách v Riegrově ulici a předcházel mu konflikt v jiném baru ve městě.

Skupina zhruba deseti Vietnamců byla ozbrojena kuchyňskými noži o délce čepelí od 20 do 26 centimetrů a elektrickým paralyzérem a zaútočila na muže na zahrádce Varny. Policie v roce 2011 uvedla, že útočníci měli v rukou i mačety, což okamžitě vyvolalo diskuze o tom, že za útokem stojí Romové. Napadení utrpěli řezná zranění, u jednoho z nich bylo zranění natolik vážné, že se musel okamžitě podrobit operaci.

Policisté dopadli tři z podezřelých útočníků. Hlavní podezřelý Vietnamec, který podle svědků útok řídil, se soudu zatím vyhýbá. Soudce na něj vydal mezinárodní zatykač.

Dvojice, která k soudu dorazila, byla obžalována z výtržnictví. Jejich třiadvacetiletý komplic, bratr jednoho z nich, který se soudu vyhnul, se zodpovídá z ublížení na zdraví. V lednu přes advokáta vzkázal, že odjel do Vietnamu za nemocným otcem. Jeho mobilní telefon je nyní nedostupný.

Přečteno: 1615x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vietnam, Olomouc, Útok, MenšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo