romea - logo
16. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Luboš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za mučení Roma při výslechu dostal policista pokutu

28.2.2020 11:26
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com

Policistu, který spolu s kolegou mučil při výslechu Roma, uznal soud vinným. Informovala o tom Česká televize.

„Obžalovaného soud uznal vinným ze spáchání tří jednání, která kvalifikoval jako několikanásobný trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby a trestné činy vydírání a nadržování,“ uvedl krajský státní zástupce z Českých Budějovic Marcel Faktor. Soud uložil policistovi pokutu sto tisíc korun s náhradním trestem vězení na jeden rok. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

Policisté, které z mučení obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v září 2018, byli po obvinění přeřazení na administrativní pozice. Podle obžaloby dva kriminalisté při výslechu nutili bitím Roma k tomu, aby se přiznal k činu, který neudělal. Kolega dnes souzeného se po rozšíření obvinění v prosinci 2018 zastřelil. Mučený Rom je podle serveru iDNES recidivista. 

Přečteno: 1196x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Soud, NásilíHLAVNÍ ZPRÁVY

o romské stipendium můžou studenti žádat do 17. července 2020

videoVÝZVA PRO ROMSKÉ STUDENTY: Nezapomeňte si podat přihlášku o stipendium organizace ROMEA! Uzávěrka je už v pátek

14.7.2020 14:25
Už jen do pátku 17. července mají studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol možnost přihlásit se o stipendium u organizace ROMEA. Do loňského roku ROMEA podporovala stipendii jen studenty středních a vyšších odborných škol. Letošní rok se k těmto studentům přidá celkem 30 vysokoškoláků.
 celý článek

Tomio Okamura (FOTO: Lukáš Houdek)

Facebook si vyšlápl na Tomia Okamuru a jeho hnutí SPD. Ten se hájí s odkazem na ústavu a Listinu základních práv a svobod

14.7.2020 13:37
Facebook pohrozil zrušením stránek hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i jeho předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy. Hnutí to dnes oznámilo v tiskové zprávě, sociální síť podle nich poukazuje na údajné porušování pravidel užívání. Představitelé SPD to odmítají a pokud jejich stránky budou zrušeny, chtějí se bránit u soudu.
 celý článek

Ilustrační foto

Další nebezpečný HOAX! Romové prý mají léky zdarma: Tato lež se šíří už skoro devět let

14.7.2020 11:53
Na Facebooku se opět šíří ničím nepodložená informace, že Romové nemusejí v lékárnách platit za léky, pokud předloží potvrzení ze Sociální pojišťovny. To 
však není pravda, tato dezinformace z roku 2011 byla již mnohokrát vyvrácena.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo