romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Za napadení sedmi bodyguardů dostali Romové podmínku, do vězení nastoupí jeden z nich

25.5.2017 12:50
Herna Intacto v ulici Jiřího Herolda v Ostravě. (FOTO: Google Maps, repro video idnes.cz, koláž: Romea.cz)
Herna Intacto v ulici Jiřího Herolda v Ostravě. (FOTO: Google Maps, repro video idnes.cz, koláž: Romea.cz)

Krajský soud v Ostravě vynesl rozsudek nad 12 Romy, kteří před dvěma lety napadli sedm bodyguardů ostravského klubu Intacto. Do výkonu trestu na 2,5 roku nastoupí Jaroslav Horváth, ten byl už v minulosti několikrát soudně trestaný. V době, kdy se věc odehrála, měl podmínku. Ostatním byl udělen podmíněný trest v rozmezí od deseti měsíců do dvou let.

Podle lékařských zpráv ošetřených bodyguardů a vyjádření znalce se jednalo o lehká až středně těžká poranění střední intenzitou, proto soudkyně zvolila nižší sazbu.

Celý incident začal v momentě, kdy ochranka z klubu vyzvala k jeho opuštění dva Romy. Jeden z nich se však do klubu vrátil zpět s početnou skupinou a celá skupina na ochranku zaútočila.

„Kdyby to bylo naopak a soudili za napadení nás, určitě bychom skončili za mřížemi, protože by to soud kvalifikoval jako trestný čin organizované skupiny. Romové tehdy přijeli auty, byli vyzbrojeni pálkami, obušky a kdo ví čím ještě. Já dostal po hlavě nějakou tyčí, lékaři mi museli ránu sešít. Kolega dostal do hlavy těžkým popelníkem, měl otřes mozku, zvracel... Tomu říkají lehká újma?,“ stěžoval si šéf ochranky René Hein podle serveru iDNES.cz.

Někteří bodyguardi to však takto nevidí a dokonce u soudu změnili své výpovědi ve prospěch Romů. Nyní jim za to hrozí tresty za křivé výpovědi. Uvedla to soudkyně při udělování rozsudků. „Svědci na rozdíl od přípravného řízení u soudu změnili výpovědi a tvrdili, že Romové se je vlastně snažili chránit,“ uvedla soudkyně.

„Bohužel výpovědi tří lidí byly natolik odlišné v přípravném řízení a u hlavního líčení, že mi nezbylo nic jiného než podat podnět k prověření, zda se nedopustili trestného činu křivé svědecké výpovědi. Zatím ale nemám informaci, že by někdo z nich byl obviněný,“

Podle šéfa ochranky Reného Heina se svědci nechali od Romů uplatit. Údajně měli v tu dobu málo peněz a to bylo motivem pro změnu jejich výpovědí ve prospěch Romů.

Přečteno: 3494x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Útok, Násilí, Ostrava, Soud, rozsudekHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo