romea - logo
23. července 2019 (úterý)
svátek má Libor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za nasprejování a umytí obrysu člověka před sněmovnou dostali aktivisté podmínku

6.10.2015 18:33
Soud potrestal aktivisty podmínkou za poškozování cizí věci, za to, že před Sněmovnou nasprejovali smývatelným sprejem obrys člověka. (Koláž: Romea.cz)
Soud potrestal aktivisty podmínkou za poškozování cizí věci, za to, že před Sněmovnou nasprejovali smývatelným sprejem obrys člověka. (Koláž: Romea.cz)

Dva aktivisté chtěli připomenout osud člověka, který spáchal sebevraždu ze strachu, že bude vystěhovaný z ubytovny. Obec mu podle tehdy platné novely zákona o pomoci v hmotné nouzi neschválila doplatek na bydlení. Aktivisté na chodník před poslaneckou sněmovnou nasprejovali obrys muže, nad kterým pak kněz sloužil mši. Už v době, kdy byli na policejní stanici, umyli jejich kolegové obrys a policistům přivezli fotografie, které to dokládaly. O případu informuje server Aktuálně.cz.

Obvodní soud pro Prahu 1 jim nyní uložil šesti a deseti měsíční podmíněný trest vězení – šest měsíců dostal figurant, který si lehl na chodník, deset měsíců „sprejer“, který obrys vytvořil.. "Společným úmyslným jednáním poškodili cizí věc tím, že ji postříkali barvou, a čin spáchal na věci, která požívá ochrany podle zvláštního právního předpisu. Tím spáchal přečin poškození cizí věci ve formě spolupachatelství,“ cituje Akutálně.cz ze soudního rozhodnutí.

Kvůli novele zákona o pomoci v hmotné nouzi, která platila od května hrozilo vyhnání na ulici tisícům lidí. Vládní politici už zhruba po měsíci novelu přehodnotili a uložili ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové, aby zpracovala novou. I proti jejímu návrhu aktivisté protestují.

Přečteno: 795x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ubytovny, Bydlení, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

(FOTO: Jarmila Vaňová)

Naděje pro Luník IX: Síla na změnu přichází ze samotného ghetta (2.část)

18.7.2019 14:19
„Jako novinářka jsem na sídliště chodila často a dlouhé roky. Znala jsem se s obyvateli, poslanci, starosty. Lidé mě zdravili a nikdy jsem neměla problém s tím, aby se mi na kameru vyjádřili. Opravdové poznání však přišlo až po tom, co jsem na Luníku začala pracovat jako terénní sociální pracovnice,“ přibližuje v předchozím čísle v prvním díle unikátní sondy do nitra a kontextů nejznámějšího slovenského ghetta Jarmila Vaňová.
 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

IPSI: Poskytne stát dotaci na čunkodomky v Chanově? Most v to marně doufá

18.7.2019 12:37
Napsali jsme řediteli odboru politiky bydleníMinisterstvo pro místní rozvoj (MMR), co je pravdy na tom, že na stavbu kontejnerových domů po vzoru akce Jiřího Čunka s vystěhováním Romů na skládku Poschlá za Vsetínem (nazývaných čunkodomy, čuknoboxy nebo čuknobuňky) bude město Most v Chanově "čerpat státní dotaci z programu ministerstva pro místní rozvoj".
 celý článek

Památník v Letech u Písku v roce 2004 (FOTO: Archiv Romea.cz)

Odborná soutěž k podobě památníku v Letech bude vyhlášena v září. Výsledky by měly být na jaře

18.7.2019 10:52
Muzeum romské kultury ve spolupráci s firmou ONplan ukončilo tříměsíční konzultační fázi přípravy mezinárodní dvoufázové krajinářsko-architektonické soutěže „Lety u Písku, Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách“.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo