romea - logo
5. června 2020 (pátek)
svátek má Dobroslav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za nasprejování a umytí obrysu člověka před sněmovnou dostali aktivisté podmínku

6.10.2015 18:33
Soud potrestal aktivisty podmínkou za poškozování cizí věci, za to, že před Sněmovnou nasprejovali smývatelným sprejem obrys člověka. (Koláž: Romea.cz)
Soud potrestal aktivisty podmínkou za poškozování cizí věci, za to, že před Sněmovnou nasprejovali smývatelným sprejem obrys člověka. (Koláž: Romea.cz)

Dva aktivisté chtěli připomenout osud člověka, který spáchal sebevraždu ze strachu, že bude vystěhovaný z ubytovny. Obec mu podle tehdy platné novely zákona o pomoci v hmotné nouzi neschválila doplatek na bydlení. Aktivisté na chodník před poslaneckou sněmovnou nasprejovali obrys muže, nad kterým pak kněz sloužil mši. Už v době, kdy byli na policejní stanici, umyli jejich kolegové obrys a policistům přivezli fotografie, které to dokládaly. O případu informuje server Aktuálně.cz.

Obvodní soud pro Prahu 1 jim nyní uložil šesti a deseti měsíční podmíněný trest vězení – šest měsíců dostal figurant, který si lehl na chodník, deset měsíců „sprejer“, který obrys vytvořil.. "Společným úmyslným jednáním poškodili cizí věc tím, že ji postříkali barvou, a čin spáchal na věci, která požívá ochrany podle zvláštního právního předpisu. Tím spáchal přečin poškození cizí věci ve formě spolupachatelství,“ cituje Akutálně.cz ze soudního rozhodnutí.

Kvůli novele zákona o pomoci v hmotné nouzi, která platila od května hrozilo vyhnání na ulici tisícům lidí. Vládní politici už zhruba po měsíci novelu přehodnotili a uložili ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové, aby zpracovala novou. I proti jejímu návrhu aktivisté protestují.

Přečteno: 807x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ubytovny, Bydlení, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Foto: Lukáš Houdek

videoZemřel romský básník, překladatel, novinář a aktivista Jan Döme Horváth

4.6.2020 11:40
Ve věku 60 let zemřel dnes v ranních hodinách po krátké nemoci romský básník, překladatel, novinář a aktivista Jan Döme Horváh. Serveru Romea.cz to sdělila jeho rodina.
 celý článek

Dej mu jen podmínku. Koláž Romea.cz

Satirická glosa Františka Kostlána: Ať žije podmínka!

3.6.2020 17:24
Tento týden došly tři soudy ke stejnému posouzení tří různých rasistických trestných činů. Za takové zločiny se u nás i na Slovensku už dlouhá léta nejčastěji udělují podmínečné tresty. A protože trestné činy tohoto charekteru jsou podle práva posuzovány přísněji než jiné, musíme za stejný zločin s podtextem nerasistickým hledat tresty ještě nižší než jsou podmínky. Je mi jasné, že ironie a satirický pohled na věc se k takovým případům příliš nehodí, ale berte to, prosím, jako vyjádření bezmoci a bezradnosti nad rozhodováním středoevropské justice.
 celý článek

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo