romea - logo
18. listopadu 2019 (pondělí)
svátek má Romana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za nasprejování a umytí obrysu člověka před sněmovnou dostali aktivisté podmínku

6.10.2015 18:33
Soud potrestal aktivisty podmínkou za poškozování cizí věci, za to, že před Sněmovnou nasprejovali smývatelným sprejem obrys člověka. (Koláž: Romea.cz)
Soud potrestal aktivisty podmínkou za poškozování cizí věci, za to, že před Sněmovnou nasprejovali smývatelným sprejem obrys člověka. (Koláž: Romea.cz)

Dva aktivisté chtěli připomenout osud člověka, který spáchal sebevraždu ze strachu, že bude vystěhovaný z ubytovny. Obec mu podle tehdy platné novely zákona o pomoci v hmotné nouzi neschválila doplatek na bydlení. Aktivisté na chodník před poslaneckou sněmovnou nasprejovali obrys muže, nad kterým pak kněz sloužil mši. Už v době, kdy byli na policejní stanici, umyli jejich kolegové obrys a policistům přivezli fotografie, které to dokládaly. O případu informuje server Aktuálně.cz.

Obvodní soud pro Prahu 1 jim nyní uložil šesti a deseti měsíční podmíněný trest vězení – šest měsíců dostal figurant, který si lehl na chodník, deset měsíců „sprejer“, který obrys vytvořil.. "Společným úmyslným jednáním poškodili cizí věc tím, že ji postříkali barvou, a čin spáchal na věci, která požívá ochrany podle zvláštního právního předpisu. Tím spáchal přečin poškození cizí věci ve formě spolupachatelství,“ cituje Akutálně.cz ze soudního rozhodnutí.

Kvůli novele zákona o pomoci v hmotné nouzi, která platila od května hrozilo vyhnání na ulici tisícům lidí. Vládní politici už zhruba po měsíci novelu přehodnotili a uložili ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové, aby zpracovala novou. I proti jejímu návrhu aktivisté protestují.

Přečteno: 800x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ubytovny, Bydlení, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo