romea - logo
24. října 2021 (neděle)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Za říšskou orlici na zadním skle auta uložily soudy podmínku

23.8.2016 17:13
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com

Podle Nejvyššího soudu je všeobecně známé, co říšská orlice s hákovým křížem představuje, respektive že je spjatá s nacismem − a věděl to i majitel auta. "V daném případě obviněný znal význam použitých symbolů, a pokud je veřejně prezentoval na svém vozidle, pak se jednalo o projev sympatií k nim," stojí v usnesení.

Nápis BMW, který hákový kříž překrýval jen částečně, nemohl nacistickou symboliku podle soudu nijak výrazně zlehčit. "Pokud obviněný uvedl, že umístění nacistických symbolů na automobilu znamená projev antipatie k nacismu, přičemž současně byl oblečen do oděvu, na kterém bylo vyobrazeno tzv. Thorovo kladivo, doplněné písmem vzhledem odpovídajícím runovému písmu (což jsou symboly užívané neonacistickým hnutím), nelze této obhajobě uvěřit," doplnil Nejvyšší soud.

Okresní soud v Kladně muže v listopadu 2015 potrestal půlročním vězením s odkladem na 12 měsíců. Krajský soud v Praze letos v únoru rozhodnutí potvrdil. Nyní muži zbývá jakožto poslední mimořádný opravný prostředek ještě ústavní stížnost.

Přečteno: 1193x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nacismus, nacistické symboly, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo