romea - logo
16. září 2019 (pondělí)
svátek má Ludmila
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za říšskou orlici na zadním skle auta uložily soudy podmínku

23.8.2016 17:13
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com

Podle Nejvyššího soudu je všeobecně známé, co říšská orlice s hákovým křížem představuje, respektive že je spjatá s nacismem − a věděl to i majitel auta. "V daném případě obviněný znal význam použitých symbolů, a pokud je veřejně prezentoval na svém vozidle, pak se jednalo o projev sympatií k nim," stojí v usnesení.

Nápis BMW, který hákový kříž překrýval jen částečně, nemohl nacistickou symboliku podle soudu nijak výrazně zlehčit. "Pokud obviněný uvedl, že umístění nacistických symbolů na automobilu znamená projev antipatie k nacismu, přičemž současně byl oblečen do oděvu, na kterém bylo vyobrazeno tzv. Thorovo kladivo, doplněné písmem vzhledem odpovídajícím runovému písmu (což jsou symboly užívané neonacistickým hnutím), nelze této obhajobě uvěřit," doplnil Nejvyšší soud.

Okresní soud v Kladně muže v listopadu 2015 potrestal půlročním vězením s odkladem na 12 měsíců. Krajský soud v Praze letos v únoru rozhodnutí potvrdil. Nyní muži zbývá jakožto poslední mimořádný opravný prostředek ještě ústavní stížnost.

Přečteno: 1140x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nacismus, nacistické symboly, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo