romea - logo
4. června 2020 (čtvrtek)
svátek má Dalibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za střelbu ve Šternberku jsou dva muži obviněni z pokusu vraždy

21.4.2016 10:51
Šternberk na Olomoucku. Foto: Seznam.cz - mapy
Šternberk na Olomoucku. Foto: Seznam.cz - mapy

Policisté obvinili po půldruhém roce vyšetřování střelby ve Šternberku dva muže z pokusu vraždy. Při konfliktu mezi dvěma znepřátelenými romskými rodinami v listopadu roku 2014 byli postřeleni dva muži. Skončili v nemocnici, jednoho z nich museli lékaři operovat. Kriminalisté původně případ vyšetřovali pro podezření z těžkého ublížení na zdraví. Oba muži jsou stíháni na svobodě, řekl ČTK krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Incident se odehrál před šternberským úřadem práce v Uničovské ulici. Podle policie jen shodou náhod neměla tehdy střelba tragické následky. Muži ve věku 30 a 18 let byli kromě pokusu vraždy obviněni v těchto dnech také z výtržnictví. Mladší z nich byl v době incidentu mladistvý, hrozí mu tak poloviční sazba. "Vyšetřování bylo dost problematické a komplikované, také nebylo jednoduché vytěžit informace," uvedl policejní mluvčí.

Při incidentu mezi dvěma skupinami šternberských obyvatel, který doprovázela hádka a následná střelba, byli 19. listopadu 2014 postřeleni dva muži ve věku 18 a 21 let. Byli ošetřeni v nemocnici. Jeden z nich byl následně propuštěn, druhý se podrobil operačnímu zákroku. Ani jeden ze zraněných nebyl v ohrožení života, uvedla tehdy policejní mluvčí Marie Štrbáková. Policisté původně zadrželi tři podezřelé, nakonec se prokázalo, že stříleli pouze dva z nich.

Mezi obyvateli Šternberka vyvolala potyčka obavy. Na dění tehdy reagovalo město i policie, která po incidentu zpřísnila ve Šternberku bezpečnostní opatření. V ulicích města bylo víc policistů i strážníků, kteří v rizikových oblastech kontrolovali herny, restaurace i automobily. Lokality romských komunit navštěvovali asistenti prevence kriminality. Kvůli incidentu se na radnici sešli také zástupci města s policií i členy znesvářených rodin.

Podle zástupců šternberské radnice se atmosféra ve městě od té doby uklidnila. "Opatření výrazně pomohla. Policisté i strážníci se v ulicích objevovali mnohem častěji. Opatření trvala řádově měsíce," řekla ČTK mluvčí radnice Irena Černocká.

Přečteno: 853x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

střelba, Romové, Soud, konfliktHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Bidaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo