romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za střelbu ve Šternberku jsou dva muži obviněni z pokusu vraždy

21.4.2016 10:51
Šternberk na Olomoucku. Foto: Seznam.cz - mapy
Šternberk na Olomoucku. Foto: Seznam.cz - mapy

Policisté obvinili po půldruhém roce vyšetřování střelby ve Šternberku dva muže z pokusu vraždy. Při konfliktu mezi dvěma znepřátelenými romskými rodinami v listopadu roku 2014 byli postřeleni dva muži. Skončili v nemocnici, jednoho z nich museli lékaři operovat. Kriminalisté původně případ vyšetřovali pro podezření z těžkého ublížení na zdraví. Oba muži jsou stíháni na svobodě, řekl ČTK krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Incident se odehrál před šternberským úřadem práce v Uničovské ulici. Podle policie jen shodou náhod neměla tehdy střelba tragické následky. Muži ve věku 30 a 18 let byli kromě pokusu vraždy obviněni v těchto dnech také z výtržnictví. Mladší z nich byl v době incidentu mladistvý, hrozí mu tak poloviční sazba. "Vyšetřování bylo dost problematické a komplikované, také nebylo jednoduché vytěžit informace," uvedl policejní mluvčí.

Při incidentu mezi dvěma skupinami šternberských obyvatel, který doprovázela hádka a následná střelba, byli 19. listopadu 2014 postřeleni dva muži ve věku 18 a 21 let. Byli ošetřeni v nemocnici. Jeden z nich byl následně propuštěn, druhý se podrobil operačnímu zákroku. Ani jeden ze zraněných nebyl v ohrožení života, uvedla tehdy policejní mluvčí Marie Štrbáková. Policisté původně zadrželi tři podezřelé, nakonec se prokázalo, že stříleli pouze dva z nich.

Mezi obyvateli Šternberka vyvolala potyčka obavy. Na dění tehdy reagovalo město i policie, která po incidentu zpřísnila ve Šternberku bezpečnostní opatření. V ulicích města bylo víc policistů i strážníků, kteří v rizikových oblastech kontrolovali herny, restaurace i automobily. Lokality romských komunit navštěvovali asistenti prevence kriminality. Kvůli incidentu se na radnici sešli také zástupci města s policií i členy znesvářených rodin.

Podle zástupců šternberské radnice se atmosféra ve městě od té doby uklidnila. "Opatření výrazně pomohla. Policisté i strážníci se v ulicích objevovali mnohem častěji. Opatření trvala řádově měsíce," řekla ČTK mluvčí radnice Irena Černocká.

Přečteno: 840x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

střelba, Romové, Soud, konfliktHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo