romea - logo
18. ledna 2022 (úterý)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Za výhrůžky Arabům padly podmíněné i peněžité tresty

7.10.2019 10:36
Záběr z xenofobního spotu Bloku proti islamizaci. (FOTO: Repro ČT)
Záběr z xenofobního spotu Bloku proti islamizaci. (FOTO: Repro ČT)

Podmíněné a peněžité tresty uložil teplický soud muži a ženě, kteří podle obžaloby loni v červenci v parku Šanov v Teplicích vyhrožovali a uráželi kolemjdoucí, o nichž si mysleli, že jsou muslimové. Soud rozhodl formou trestního příkazu, tedy bez hlavního líčení. Informuje o tom iDnes.cz.

Informaci o rozhodnutí potvrdil šéf teplických žalobců Ondřej Langr: „Okresní soud v Teplicích vydal v této věci trestní příkaz, kterým oba obviněné uznal vinnými z přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a oběma uložil trest odnětí svobody s podmíněným odkladem výkonu na zkušební dobu a zároveň trest peněžitý.“ Proti trestnímu příkazu je možné podat odpor. V tom případě by soud musel nařídit hlavní líčení.

Incidenty se odehrály loni v poslední červencovou sobotu večer na akci organizované teplickým Blokem proti islamizaci. Podle spisu nejprve obžalovaný muž na adresu kolemjdoucí Libanonky, jež měla na hlavě typický arabský šátek, řekl: „Ty vo.., muslimka.“ „Když se žena následně zeptala, zda má nějaký problém, odpověděl, že má velký problém, že musí muslimy zabít a nazval ji černou krávou,“ stojí v obžalobě.

O zhruba čtyřicet minut později pak muž podle spisu vytáhl plynovou pistoli a namířil ji ze vzdálenosti dvou metrů na manžela ženy, kterou předtím urážel. Ten je palestinské národnosti. „Začal se k němu přibližovat a během toho na něj pokřikoval: zmr.., muslimové, já vás zabiju. Načež plynovou pistoli namířil rovněž na poškozenou,“ popsal žalobce.

Obžalovaná žena se podle spisu ve stejnou dobu zeptala jiného muže, zda je muslim. „Když jí odpověděl, že se narodil jako muslim, tak mu odpověděla, že jsou muslimové a muslimové, a ty je třeba zabít. Že není rodilý Čech a nemá tady co dělat, což pronesla kvůli evidentní příslušnosti poškozeného k arabskému etniku a kvůli tomu, že věděla, že je muslimského vyznání,“ stojí dále ve spisu. 

fk, iDnes.cz
Přečteno: 884x
 

Kam dál:

Štítky:  

Násilí z nenávisti, Rasismus, Islamofobie, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo