romea - logo
25. května 2020 (pondělí)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

Začíná výběr kandidátek na 15. ročník česko-slovenské Miss Roma 2015

Hodonín, 4.1.2015 13:33, (ROMEA)
Miss Roma 2015.
Miss Roma 2015.

Organizátor Miroslav Malík zahájil výběr kandidátek na česko – slovenskou Miss Roma 2015. Finále soutěže proběhne 26. září 2015 v kulturním domě v Hodoníně. 

Přihlašujte sebe i druhé

Chcete se stát česko - slovenskou Miss Roma 2015? Nebo ve svém okolí znáte neobyčejnou romskou dívku?

Pokud znáte hezkou a příjemnou romskou dívku, která by mohla důstojně reprezentovat Vaši rodinu nebo město, tak ji oslovte a zašlete její fotografii na email: missroma.cz@seznam.cz. Finálového večera se zúčastní šest dívek z Česka a šest ze Slovenska. Tradičním moderátorem večera a celé soutěže je herec Jan Čenský.

Výběr finalistek se uskuteční v únoru 2015 a dívky budou obeznámeny s výsledkem písemně. Před finálovým večerem proběhne pro dívky, které budou vybrány do finále soutěže, sedmidenní soustředění. Toto soustředění včetně celodenní stravy je hrazeno organizátorem. Organizátorem bude rovněž hrazeno i další materiální zabezpečení pro dívky do soutěže, nikoliv již doprava finalistek na soustředění, finále a zpět.

Požadavky na výběr dívek

Věk: 18 – 24
Výška: minimálně 165 cm
Znalost romského tance

"Česko – slovenská Miss Roma 2015 probíhá v duchu vzájemného pochopení, tolerance a porozumění mezi romskou komunitou a většinovou částí společností. Naším záměrem a cílem je ukázat všem spoluobčanům, že v zájmu morálních principů nezáleží na etnické příslušnosti," sdělil Miroslav Malík serveru Romea.cz.

fk, tisková zpráva
Přečteno: 3449x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

MissHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo