romea - logo
9. srpna 2020 (neděle)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zakladatel Pegidy se upravil jako Hitler, zájem o hnutí klesá

Lipsko, 22.1.2015 10:26, (ROMEA)
Lutz Bachmann, vpravo jako Adolf Hitler (Zdroj: facebook.com, AFP)
Lutz Bachmann, vpravo jako Adolf Hitler (Zdroj: facebook.com, AFP)

Na protiislámskou demonstraci Pegidy v Lipsku dorazilo přibližně 15 tisíc lidí. Organizátoři ale počítali až s čtyřnásobně větší účastí. V centru města tak byli v převaze odpůrci Pegidy, kterých se na demonstraci za otevřenou společnost sešlo na 20 tisíc.

Odpůrci protiislámského hnutí Pegida se pokoušeli zabránit jejich průvodu blokádami. Proti Pegidě protestovali na 19 místech.

„Tohle nemá v naší společnosti co dělat. Chceme rozmanitost, jsme multikulturní společnost,“ řekl jeden z odpůrců Pegidy. „Pryč s nacisty,“ pokřikovali na táhnoucí se průvod Pegidy, do kterého se pravidelně přidávají pravicoví extremisté.

Podle vyjádření hnutí Pegida na Facebooku jeho zakladatel Bachmann končí ve funkci předsedy sdružení. Důvodem je zveřejnění fotografie, kde je nalíčen jako nacistický diktátor Hitler "Upřímně se omlouvám všem občanům, kterých se dotkly mé příspěvky (na Facebooku). Byla to neuvážená vyjádření, která bych dnes už neudělal. Mrzí mě, že jsem tím uškodil zájmům našeho hnutí, a vyvozuji z toho důsledky," uvedl Bachmann v oficiálním prohlášení.

Navíc se objevily také jeho údajné komentáře z loňského září, ve kterých běžence a azylanty označil za špinavou pakáž či lůzu. "Měl jsem tureckého svědka (na svatbě) a mám mnoho muslimských přátel," vysvětluje. Přesto ho státní zastupitelství v Drážďanech vyšetřuje kvůli možnému podněcování nenávisti.

Bachmann má podle německých médií za sebou poměrně pestrou minulost, v níž nechybí opakované zatčení pro různé trestné činy a útěk před zákonem do Jihoafrické republiky. Ačkoli se v Africe skrýval pod falešnou identitou, byl brzy zadržen a dopraven do německého vězení. Podle serveru Tagesschau strávil Bachmann za mřížemi celkem tři roky a později byl dvakrát přistižen s dávkou kokainu.
brf, ČTK, ČRo
Přečteno: 763x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Islamofobie, Německo, Xenofobie, Demonstrace, Extremismus, Fašismus, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo