romea - logo
18. října 2019 (pátek)
svátek má Lukáš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Základní škola v Jihlavě se stala objektem rasistického sprejerství

Jihlava, 16.10.2012 10:03, (ROMEA)

Neznámý pachatel včera pomaloval školní budovu ZŠ Jungmannova v Jihlavě rasistickými nápisy a třemi hákovými kříži. Školu navštěvují i romské děti. Po upozornění vedení školy se začala případem zabývat policie.

"Případ jsme převzali a prověřujeme, kdo to tam nakreslil," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Na zdi školní tělocvičny se přes víkend objevil nápis "Cikáni do plynu". Rasistický nápis byl dnes zatřen. "Stalo se nám to poprvé," řekla k případu ředitelka školy Ivana Málková. Uvedla, že škola měla problémy se sprejery, proto tam byly instalovány kamery. "Bohužel na stranu tělocvičny kamery nejsou," dodala.

Událostí se včera zabývala i jihlavská radnice, která školu spravuje. Podle mluvčího Radka Tulise to je ve školách spíš výjimka. "Myslím, že v takovémto rozsahu minimálně několik let jsme nic takového nezaznamenali," řekl.

Přečteno: 760x
 

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, JihlavaHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo