romea - logo
26. června 2019 (středa)
svátek má Adriana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Žákyni základní školy v České Lípě šikanovali kvůli romskému původu. Pokusila se o sebevraždu

29.10.2018 12:00
(FOTO: Repro Tn.cz)
(FOTO: Repro Tn.cz)

Žákyně 8.třídy základní školy Slovanka v České Lípě se pokusila o sebevraždu kvůli šikaně svých spolužáků. Ti si ji vybrali pravděpodobně pro její romský původ.

„Začalo to urážkama kvůli tomu, jak vypadám a co jsem. Že jsem zas…cikánka,“ uvedla dívka, která má z otcovy strany romské předky, v reportáži televize Nova.

„Snažila jsem se to neřešit, nereagovat, ale teď už to fakt nešlo,“ řekla dívka, která se nakonec pokusila na toaletě o sebevraždu tím, že se podřezala.

Tisková mluvčí policie v České Lípě Ivana Baláková potvrdila, že policie šetřila, za jakých okolností si nezletilá dívka řezná poranění způsobila. Vzhledem k jejímu věku však nepodala žádné bližší informace.

"Ti chlapci dostali nějaké snížené známky, nějaká výchovná opatření. Jsou opravdu pod drobnohledem nejenom vedení školy, ale i třídních učitelů. Ředitelská důtka, dvojka a trojka z chování na řadu dětí z 80% vůbec neplatí, ba někdy se tím děti holedbají, že jsou něco víc," řekl pro tn.cz ředitel školy Václav Špetlík.

Podle něj by základním školám pomohlo zavedení podmínečného vyloučení jako je tomu na středních školách. Rodiče žáků, které se vedení školy snažilo přesvědčit, aby ze školy odešli, s touto možností nesouhlasili. "Byť všichni odborníci, všichni úředníci to vidí jinak, ale stejně to konečné rozhodnutí je jen a jen na tom rodiči," řekl Špetlík.

Školu nakonec opustila šikanovaná dívka. "Na konci školního roku měla jednu dvojku. A tamti kluci? Ti jsou rádi, že procházejí," uvedla její matka.

Přečteno: 6105x
 

Kam dál:

Štítky:  

škola, Šikana, Česká Lípa, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo