romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zapojte se v květnu do akce "Ukliďme Česko"!

Praha, 19.3.2014 11:29, (ROMEA)
Fotografie z kampaně Let´s Do It!
Fotografie z kampaně Let´s Do It!

O připravované úklidové akci "Ukliďme Česko" jsme psali na facebookovém profilu naší organizace. Tato dobrovolnická akce je inspirována celosvětově úspěšným projektem "Let's Do It!" a bude probíhat v polovině května na celém území České republiky. V pátek pro firemní a v sobotu pro ostatní dobrovolníky. O akci podrobně informuje na svých internetových stránkách iniciativa Ukliďme Česko.

V průběhu dubna budou mapovány černé skládky a vytvořeny úklidové skupiny. Začátkem května pak zapojení dobrovolníci dostanou potřebný materiál (rukavice, pytle apod.) a samotná úklidová akce pak proběhne ve dnech 16. a 17.května.

Cílem akce je nejen uklidit naše okolí, ale i ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny lidí, školy, firmy, státní správu i jednotlivce a mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek.

Proč se podle iniciativy Ukliďme Česko do akce zapojit?

  • “Ukliďme Česko“ je smysluplným projektem, jak vyčistit naši krajinu
  • Spolu s propagací celého projektu v médiích budeme prostřednictvím mapy dobrovolníků propagovat i Vaši místní úklidovou akci, díky čemuž můžete získat do Vašeho úklidového týmu další dobrovolníky
  • Poskytneme Vám metodickou podporu, poradíme, jak úklid zorganizovat
  • Dodáme Vám informační a propagační materiály k samotné akci
  • Zajistíme Vašim dobrovolníkům materiální pomůcky pro úklid - pytle, rukavice (ve vybraných lokalitách)
  • Vyjednáme Vaší obci zvýhodněné podmínky u odpadářských společností pro odvoz či uložení odpadů (ve vybraných lokalitách)
  • Bez Vás Česko neuklidíme!

Organizátorem celé akce je sdružení Ekosmák.

voj, www.UklidmeCesko.cz
Přečteno: 651x
 

Kam dál:

Štítky:  

úklid, dobrovolnictví, Akce, AktivismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo