romea - logo
19. července 2019 (pátek)
svátek má Čeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zapojte se i vy! Ukažte, že Romové pracují a chtějí pracovat!

Praha, 22.8.2013 9:34, (ROMEA)
FOTO: IQ Roma servis
FOTO: IQ Roma servis

Již druhým rokem probíhá kampaň, jejíž hlavním nástrojem jsou webové stránky www.mypracujeme.cz. Takto kampaň prezentuje skutečné příběhy pracujících Romů a přímo tak boří předsudky české společnosti. Na stránkách si můžete přečíst příběh pracujících Romů a lidí, kteří mají pracovní zkušenosti s Romy. Mnozí se nebojí uveřejnit kromě příběhu, jména i svoji tvář, čímž tak veřejně dávají najevo podporu a potřebnost kampaně.

Proč "Romové pracují a chtějí pracovat"?

Jsme skupina složená z organizací i jednotlivců, kterým není lhostejný negativní postoj části české veřejnosti k nám, Romům. Nechceme si stěžovat, nechceme, aby nás litovali, nechceme se cítit ublíženě. Chceme ukázat, že i my, Romové, jsme platnými členy společnosti, kteří svým dílem přispívají k vytváření hodnot, kterých si můžeme vážit."

Samotní Romové jako podnět pro změnu

Chceme seznámit širokou veřejnost, občany České republiky, s příběhy těch z nás, kteří jsou samostatnými a hrdými občany a jako mnozí další běžně pracují a zažívají vzestupy i pády na profesních cestách. Avšak jen kvůli tomu, že jsme Romové, nebo na pohled trochu jinak vypadáme, si o nás okolí myslí, že je to úplně jinak. To chceme obrátit - kvůli vlastní důstojnosti i ambicím a důstojnosti našich dětí, mladých romských generací.

Chceme dát argumenty pro změnu. Pro změnu, která bude znamenat STOP opakovaným hanebným narážkám na Romy a která pomůže soužití obyvatel, jež společně vyrůstají, společně tráví volný i pracovní čas.

Zapojte se!

Skutečné příběhy jako důkaz

Kolem padesáti příběhů přímo dokazuje, že Romové skutečně pracují. Konkrétně se můžete začíst do příběhu řidiče u České pošty, příběhu studenta lékařské fakulty, o kterém na základní škole hovořili jako o "drobném Cikánovi" nebo vynikající pracovnici pocházející z patnácti dětí a dalších příběhů Romů různých profesí, kteří jsou si ovšem také vědomi důležitostí vzdělání.

„Není jednoduché veřejně říci svůj příběh a podepsat se pod něj, je to zásah do soukromí, ale i přesto jsme rádi, že se skoro padesát „odvážných“ našlo, uveřejnilo svůj příběh, a věříme, že další ještě přibudou. Nemůžeme být lhostejní. Každý z nás může být součástí změny k lepšímu. Přidejte se k nám. Pošlete svůj příběh, napište nám a využívejte webové stránky www.mypracujeme.cz k prezentaci dobrých zkušeností“, vyjádřili se aktéři kampaně.

IQ Roma servis
Přečteno: 3537x
 

Kam dál:

Štítky:  

Práce, Kampaň, IQ Roma servisHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo