romea - logo
23. dubna 2021 (pátek)
svátek má Vojtěch

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zapojte se i vy! Ukažte, že Romové pracují a chtějí pracovat!

Praha, 22.8.2013 9:34, (ROMEA)
FOTO: IQ Roma servis
FOTO: IQ Roma servis

Již druhým rokem probíhá kampaň, jejíž hlavním nástrojem jsou webové stránky www.mypracujeme.cz. Takto kampaň prezentuje skutečné příběhy pracujících Romů a přímo tak boří předsudky české společnosti. Na stránkách si můžete přečíst příběh pracujících Romů a lidí, kteří mají pracovní zkušenosti s Romy. Mnozí se nebojí uveřejnit kromě příběhu, jména i svoji tvář, čímž tak veřejně dávají najevo podporu a potřebnost kampaně.

Proč "Romové pracují a chtějí pracovat"?

Jsme skupina složená z organizací i jednotlivců, kterým není lhostejný negativní postoj části české veřejnosti k nám, Romům. Nechceme si stěžovat, nechceme, aby nás litovali, nechceme se cítit ublíženě. Chceme ukázat, že i my, Romové, jsme platnými členy společnosti, kteří svým dílem přispívají k vytváření hodnot, kterých si můžeme vážit."

Samotní Romové jako podnět pro změnu

Chceme seznámit širokou veřejnost, občany České republiky, s příběhy těch z nás, kteří jsou samostatnými a hrdými občany a jako mnozí další běžně pracují a zažívají vzestupy i pády na profesních cestách. Avšak jen kvůli tomu, že jsme Romové, nebo na pohled trochu jinak vypadáme, si o nás okolí myslí, že je to úplně jinak. To chceme obrátit - kvůli vlastní důstojnosti i ambicím a důstojnosti našich dětí, mladých romských generací.

Chceme dát argumenty pro změnu. Pro změnu, která bude znamenat STOP opakovaným hanebným narážkám na Romy a která pomůže soužití obyvatel, jež společně vyrůstají, společně tráví volný i pracovní čas.

Zapojte se!

Skutečné příběhy jako důkaz

Kolem padesáti příběhů přímo dokazuje, že Romové skutečně pracují. Konkrétně se můžete začíst do příběhu řidiče u České pošty, příběhu studenta lékařské fakulty, o kterém na základní škole hovořili jako o "drobném Cikánovi" nebo vynikající pracovnici pocházející z patnácti dětí a dalších příběhů Romů různých profesí, kteří jsou si ovšem také vědomi důležitostí vzdělání.

„Není jednoduché veřejně říci svůj příběh a podepsat se pod něj, je to zásah do soukromí, ale i přesto jsme rádi, že se skoro padesát „odvážných“ našlo, uveřejnilo svůj příběh, a věříme, že další ještě přibudou. Nemůžeme být lhostejní. Každý z nás může být součástí změny k lepšímu. Přidejte se k nám. Pošlete svůj příběh, napište nám a využívejte webové stránky www.mypracujeme.cz k prezentaci dobrých zkušeností“, vyjádřili se aktéři kampaně.

IQ Roma servis
Přečteno: 3608x
 

Kam dál:

Štítky:  

Práce, Kampaň, IQ Roma servisHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo