romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zasedne do Senátu soukromník nebo úředník? Kandidát ODS zaútočil na Cyrila Kokyho. Ten jako reakci natočil video!

6.7.2020 12:05
Cyril Koky (Pirátská strana) před billboardem Michala Zapletala (ODS) v Poděbradech. (FOTO: repro video Cyrila Kokyho)
Cyril Koky (Pirátská strana) před billboardem Michala Zapletala (ODS) v Poděbradech. (FOTO: repro video Cyrila Kokyho)

Předvolební kampaň před říjnovými volbami do Senátu se začíná pomalu rozjíždět. Kandidát ODS v obvodě Kolín Michal Zapletal zaútočil billboardy na Cyrila Kokyho, který kandiduje za Pirátskou stranu. Zapletal si na svůj billboard dal heslo "Do senátu soukromníka místo úředníka." Narážel na to, že právě Koky se identifikuje jako zkušený úředník na Středočeském krajském úřadě.

VIDEO

"Veřejnost i podnikatelé by měli vědět, že nemálo státních institucí a úřadů stojí na odbornosti a profesionalitě úředníků. Každý starosta vám potvrdí, že čím schopnější úředníky k dispozici na obci má, tím lépe funguje úřad," zareagoval na billboard ODS Cyril Koky.

"Mnoho úředníků je lépe odborně připravených než samotní politici. Nepodceňujte úředníky, není to správné," dodal ve videu zveřejněném na sociální síti Koky.

"Radši zkušeného úředníka, který se vyzná v procesních záležitostech, než podnikatele, jehož jedinou kompetencí je, že je podnikatel a vede léta boj s místní kolínskou neziskovkou," reagoval Cyril Koky na útoky kandidáta ODS.

"Ano, pane Koky, platíme daně a z nich se platí i váš úřednický plat," pokračoval v útocích na úředníky a státní zaměstnance v reakci na Kokyho video Michal Zapletal.

Ve stejném volebním obvodě se o zájem voličů utká také Martin Škorpík (KSČM), Tomáš Klinecký (TOP 09), Pavel Kárník (STAN), Ivanka Kohoutová (Trikolóra) nebo Petr Žantovský (SPD).

Koky působí od roku 2003 jako odborný referent pro oblast národnostních menšin na Krajském úřadě Středočeského kraje. Jeho pracovní náplní je především problematika integrace romské menšiny. Byl také členem poradních orgánů na krajské i vládní úrovni.

Piráti představili své lídry kandidátek do krajských i senátních voleb na konci června. Mezi ně patří také dva romští kandidáti. Kromě Kokyho v pirátských primárkách uspěl i bývalý ústecký místostarosta Karel Karika, který je lídrem v krajských volbách za ústecký kraj.

Funkční období senátora je 6 let, každé dva roky se obměňuje třetina křesel – 27 z 81. První kolo senátních voleb bude 2. října a 3. října. Ve stejnou dobu proběhnou i volby do krajských zastupitelstev. Případné druhé kolo senátních voleb se odehraje 9. října a 10. října.

Přečteno: 1219x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Cyril Koky, Senát, ODS, Pirátská stranaHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo