romea - logo
22. září 2021 (středa)
svátek má Darina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková k Mezinárodnímu dni Romů: Segregované školy jsou ostudou naší země, nerovné postavení Romů sleduji dlouhodobě

8.4.2020 16:15
Monika Šimůnková, zástupkyně ombudsmana. (FOTO: Adam Holubovský, Muzeum romské kultury)
Monika Šimůnková, zástupkyně ombudsmana. (FOTO: Adam Holubovský, Muzeum romské kultury)

K oslavám Mezinárodního dne Romů se přidala i zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková. "Nerovné postavení Romů v naší společnosti sleduji dlouhodobě a snažím se zasazovat o jeho zlepšení," vyjádřila se ve svém prohlášení a dodala, že doufá, že příští rok se oslavy Mezinárodního dne Romů se ponesou v lepším duchu. Server Romea.cz zveřejňuje prohlášení Moniky Šimůnkové v plném znění.

Prohlášení Moniky Šimůnkové k Mezinárodnímu dni Romů 2020

Vážení a milí Romové,

chci se tímto připojit k oslavám Mezinárodního dne Romů, které jako vše v této zemi narušila současná epidemie. Přesto nezapomínám, že také epidemie postihuje různé části společnosti různým způsobem.

Situace ve vyloučených lokalitách, kde mnoho Romů stále musí žít, zatím uniká mediální pozornosti. Všichni jsme uzavřeni ve svých domovech, ale ne všechny domovy poskytují důstojné zázemí. Až se zase otevřou školy pro děti, některé romské bohužel zamíří zpátky do segregovaných škol, jejichž existence je velkou ostudou naší země. Nerovné postavení Romů v naší společnosti sleduji dlouhodobě a snažím se zasazovat o jeho zlepšení.

Pevně doufám, že nadcházející dekáda přinese zlepšení vaší situace a že snad již příští rok oslav Mezinárodního dne Romů se ponese v optimističtějším duchu, než je tomu dnes.

Přeji vám vše nejlepší k vašemu významnému dni, především hodně zdraví, trpělivosti a výdrže v těchto pro všechny obtížných časech. Snad by nás tato náročná doba mohla alespoň spojit a připomenout nám, že jsme si všichni rovni bez ohledu na odlišnosti, kterým jindy přisuzujeme tak velký význam.

Přečteno: 985x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den RomůHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo