romea - logo
26. října 2021 (úterý)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Žatecká pizzerie zveřejnila na Primě kamerové záznamy. Není vidět počáteční útok Roma na hosty ani intenzita zásahu na něj

30.10.2016 18:58
Kamerový záběr z žatecké pizzerie, kde 18. 10. 2016 zemřel mladý Rom (FOTO: Repro iDNES.cz)
Kamerový záběr z žatecké pizzerie, kde 18. 10. 2016 zemřel mladý Rom (FOTO: Repro iDNES.cz)

Žatecká pizzerie prostřednictvím televize Prima zveřejnila v sobotu večer záznam z bezpečnostní kamery z incidentu, po kterém zemřel 18. 10. 2016 mladý Rom. Vedení žatecké pizzerie tvrdí, že se snaží tímto krokem uklidnit situaci. Podle čtvrteční reportáže televize Prima video viděla dříve i starostka Žatce Zdeňka Hamousová. Kamerové záznamy jsou přitom předmětem vyšetřování policie, která je měla pustit pouze otci mrtvého Roma.

Záběry, které zveřejnila ve své reportáži televize Prima neukazují, že by mladý Rom někoho napadl. Záznam totiž začíná až v momentě, kdy mladík jde, možná běží, po pizzerii a před ním rychlou chůzí jde žena v bílém svetru. Žena jde okolo stolu a staví mladíkovi do cesty židli. Mladík za ženou nepokračuje a jde k jinému stolu, kde jej však buď chytí nebo mu podrazí nohy jeden z hostů. Na videu je vidět jak se mladík na chvilku zastaví nebo spadne a pak utíká dál. V tu chvíli zřejmě už pouze prchá před hosty, kteří ho honí.

Na videu je dále nejasně vidět, že ho hosté zastaví, svalí na zem, u dveří pizzerie. Záběry jsou rozostřené a nejasné, není vidět vůbec intenzita s jakou ho povalují na zem a co se děje pak.

V reportáži televize Prima svědci pak pouze slovně vyprávějí co měl všechno mladík v pizzerii dělat před tím než byl hosty zpacifikován. Svědci potvrzují dřívější informace v článcích serveru Romea.cz, například informaci, že mladík byl v pizzerii dvakrát a při druhé návštěvě měl podle svědků televize Prima napadnout zřejmě ženu v bílém.

Druhou mladíkovu návštěvu pizzerie svědkyně popisuje takto: "Už ty dveře jakoby silně rozrazil, řítil se k nám a začal napadat jednu ze slečen,“ řekla televizi Prima návštěvnice restaurace. Na záběrech zveřejněných televizí Prima tento moment zachycen není.

Svědci, které oslovila televize Prima tvrdí, že mladíkovi nikdo neubližoval, nikdo ho nemlátil, nekopal, nikdo ho neurážel.

Televize Prima ve své reportáži zveřejnila dále vyjádření starostky Žatce Zdeňky Hamousové. "Ten zásah byl adekvátní, v mezích zákona, vůbec nebyl brutální," řekla starostka.

Žádný z romských svědků incidentu v reportáži televize Prima slovo nedostal. Redaktorka Renata Malíková pak na závěr reportáže uvádí, že otec zemřelého mladíka jim měl údajně říct, že rodina již vše vzdává. Podle informací serveru Romea.cz, se však otec pouze odmítl konkrétně pro televizi Prima vyjádřit.

VIDEO

Přečteno: 26372x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Policie, televize, Smrt Roma v Žatci, NásilíHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo