romea - logo
22. dubna 2019 (pondělí)
svátek má Evžénie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zeman navštíví obec, kde ho volilo přes 90 procent občanů. Přijme ho romský starosta

19.3.2019 17:13
Miloš Zeman (FOTO: repro TV Barrandov)
Miloš Zeman (FOTO: repro TV Barrandov)

Prezident republiky Miloš Zeman navštíví ve čtvrtek 21. března v rámci své třídenní cesty po Karlovarském kraji i Milhostov, který se s číslem 90,52% stal čtvrtou obcí s nejvyšším podílem Zemanových voličů.

V Milhostově v loňských komunálních volbách uspěli i dva romští kandidáti, kteří se dostali do zastupitelstva.

„Díky umístění naší obce v prezidentských volbách jsem byl pozván na prezidentovou inauguraci na začátku března loňského roku. Už tehdy mi říkali, že si vybral 10 obcí, kde získal nejvíce hlasů, a které jako poděkování voličům navštíví,“ uvedl jeden z těchto zastupitelů a starosta obce v jedné osobě Pavel Červenicky pro server Romea.cz.

Oficiální návštěva prezidenta začne ve 12:30. Po přijetí zastupiteli obce se Zeman před obecním úřadem setká s občany.

Přečteno: 879x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Miloš Zeman, Volby, návštěvaHLAVNÍ ZPRÁVY

V noci z 18. na 19. dubna 2009 vhodili čtyři neonacisté Ivo Müller, Václav Cojocaru, David Vaculík a Jaromír Lukeš zápalné láhve do rodinného domu ve Vítkově na Opavsku, kde bydlela romská rodina. Při následném požáru byli zraněni tři lidé, mezi nimi tehdy dvouletá Natálka, které utrpěla popáleniny na 80 procentech těla. Neonacisty soud odsoudil k dvacetiletým resp. dvacetidvouletým trestům odnětí svobody. (Koláž: Romea.cz)

Žhářský útok ve Vítkově, k němuž došlo před deseti lety, potrestaly soudy vysokými tresty

16.4.2019 11:03
Před deseti lety, v noci z 18. na 19. dubna 2009, zaútočila zápalnými láhvemi skupinka sympatizantů extrémní pravice na dům číslo 58 ve Vítkově na Opavsku obývaný romskou rodinou. Následkem požáru byla vážně popálena tehdy dvouletá Natálka. Zranění utrpěla i její matka a otec.
 celý článek

Kumar Vishwanathan (FOTO: Daniela Kantorová)

Kumar Vishwanathan: Žhářský útok ve Vítkově odstartoval úpadek extremistů

16.4.2019 10:50

Žhářský útok na romskou rodinu ve Vítkově před deseti lety, při kterém tehdy dvouletá Natálka utrpěla rozsáhlé popáleniny, odstartoval postupný úpadek pravicového extremismu v regionu. Myslí si to ostravský aktivista Kumar Vishwanathan, který se dlouhodobě věnuje romské menšině. Podle něj tehdy společnost vyslala signál, že takové zločiny nestrpí. Za zapálení domu se spící rodinou poslal soud čtyři neonacisty do vězení na 20 až 22 let.

 celý článek

Jednání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: Úřad vlády ČR)

Občanští členové "romské rady" vyzvali v souvislosti s posledními incidenty mezi Romy a Čechy premiéra Babiše a ministra Hamáčka k jednání

16.4.2019 9:00
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny vyzvali premiéra a ministra vnitra k jednání v návaznosti na násilné incidenty mezi Romy a Čechy v Lipníku nad Bečvou a Dvorcích na Bruntálsku.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo