romea - logo
27. května 2020 (středa)
svátek má Valdemar
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zeman: Policisté by měli přibýt hlavně v konfliktních oblastech

Chomutov, 25.10.2013 14:34, (ROMEA)
Miloš Zeman
Miloš Zeman

Řešením situace v konfliktních regionech, kde si lidé stěžují na soužití s romskou menšinou, by podle prezidenta Miloše Zemana mohlo být posílení počtu policistů. Řekl to dnes při diskusi s obyvateli Chomutova. Ti si stěžovali především na problémy s kriminalitou v některých částech města a v blízkém Jirkově.

Ministr vnitra v demisi Martin Pecina v září přislíbil, že policii by mělo od příštího roku posílit 1000 lidí. Pětina z nich má sloužit v Moravskoslezském kraji, Zeman se dnes vyjádřil k tomu, kam by měli prioritně směřovat ti zbylí. "Já sám se přimlouvám za to, aby právě v těchto konfliktních oblastech bylo posílení policie nejvýraznější," uvedl prezident.

Tyto oblasti jsou podle něj determinovány například složením obyvatelstva či vysokou nezaměstnaností, která je rovněž kriminogenním faktorem. Zeman v souvislosti s problematikou sociálních nepokojů a zvýšené kriminality zmínil také otázku ubytoven, které si za minimální prostor a služby účtují maximální částky na nájemném.

Chyba je podle něj v zákoně o státním příspěvku na bydlení, který toto podnikání umožňuje. "Upravme zákon tak, aby vyhovoval přizpůsobivým, a ne nepřizpůsobivým občanům," řekl Zeman.

Zmínil také, že takzvaným nepřizpůsobivým lidem by měly být sníženy sociální dávky až na životní minimum. Vysvětlil, že nepřizpůsobiví lidé jsou podle jeho smýšlení nezaměstnaní, kteří odmítají nabídnuté zaměstnání.

Miloš Zeman navštívil Chomutov při svém dvoudenním pobytu v Ústeckém kraji, kromě Chomutovanů diskutoval také se studenty ústecké univerzity či obyvateli Mostu. V pátek zamíří na Litoměřicko.

Přečteno: 374x
 

Kam dál:

Štítky:  

Chomutov, Prezident, Zeman, Romové, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo