romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zemanovi přišli gratulovat i bývalý Sládkovec a bývalý komunistický cenzor

Praha, 31.1.2013 11:06, (ROMEA)
Miloš Zeman
Miloš Zeman

Jde o další svědectví o tom, jací lidé se pohybují v okolí budoucího prezidenta Miloše Zemana. V davu oslavujícím Zemanovu cestu na Hrad se ukázali přední zástupce českého hazardu a bývalý Sládkův republikán Petr Vrzáň i exposlanec ČSSD a normalizační cenzor Miloslav Kučera. Oba tvrdí, že přišli pouze jako hosté, Zemanovi prý nijak nepomáhali. Píše o tom server iDnes.cz.

Vrzáň se v roce 1996 dostal za Sládkovy republikány do Poslanecké sněmovny, po jejich volebním fiasku v roce 1998 však zamířil do ČSSD. Jeho profesionální kariéra je v posledních letech spojena s hazardem. Proslavil se především tím, že ačkoliv působil jako manažer kasina, za vlády Mirka Topolánka (ODS) se stal šéfem státního dozoru nad loteriemi. Kritiku možného střetu zájmů odbýval slovy, že praxe mu pomůže dobře se v oblasti zorientovat. Od roku 2011 působí jako výkonný ředitel Sdružení provozovatelů centrálních loterijních systémů.

Do TOP Hotelu Vrzáň dorazil jako Zemanův příznivec, jakoukoliv spolupráci odmítá. "Přece není přečin být na fotografii," reagoval na dotaz serveru Lidovky.cz.

Poblahopřát starému příteli přišel i Miloslav Kučera. Se Zemanem se zná z poslaneckých lavic, kde v letech 1996 až 2002 seděl v barvách ČSSD. "Je to člověk, kterého léta znám a volil jsem ho. Navíc jsem tam měl řadu přátel i z dřívějška," vysvětlil účast.

Kučeru sice v 70. letech vyloučili z KSČ, i přes to v 80. letech z pozice cenzora hodnotil "ideologickou nezávadnost" textů amatérských hudebních skupin, což po roce 1989 dlouho tajil. Pokud je nedoporučil, mohly na veřejné vystupování zapomenout. V době, kdy ministerstvo kultury ovládal herec Vítězslav Jandák, nechal se najmout jako "externí konzultant pro mediální a politická stanoviska".

Kučera otevřeně přiznal, že pracovat na Hradě pro Miloše Zemana by mu nevadilo. "Samozřejmě, kdyby dospěl k závěru, že moje zkušenosti z oblasti kultury nebo médií mu k něčemu budou, tak bych se nebránil, protože prezidentovi se neodmlouvá a bavilo by mě to. Na druhou stranu, teď jsou na řadě mladší," myslí si.

Ve volebním štábu se při sobotních oslavách objevil i podvodník Václav Prokůpek známý novinářskou kachnou o zmizelém romském pokladníkovi. Serveru Lidovky.cz řekl, že do TOP hotelu se akreditoval jako novinář.

Do volebního štábu dorazil i kontroverzní lobbista Miroslav Šlouf, který připustil, že Zemanovi pomáhal s kampaní. Budoucí prezident však jeho slova záhy popřel.

iDnes.cz
Přečteno: 613x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Politika, PrezidentHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo