romea - logo
20. října 2019 (neděle)
svátek má Vendelín
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zemřela Lucie Bittalová, nejen bojovnice proti rasismu a nesnášenlivosti

21.11.2015 12:55
Lucie Bittalová (FOTO: Lukáš Houdek)
Lucie Bittalová (FOTO: Lukáš Houdek)

Ve věku 27 let v pátek večer zemřela Lucie Bittalová, která pracovala například pro iniciativu HateFree Culture. Do povědomí vstoupila svou kampaní Měsíc raka, kdy v létě vyzývala k prevenci rakoviny děložního čípku, kterou sama trpěla.

"Včera večer zemřela naše kolegyně Lucka Bittalová. Přestože onemocněla rakovinou děložního čípku, rozhodla se věnovat svůj čas a energii prevenci tohoto onemocnění u druhých prostřednictvím kampaně Měsíc raka. Říká se, že člověk svůj "boj" prohraje. Ona ho vyhrála pro spoustu žen, kterým tím zachránila život. Bude nám moc chybět..." oznámila iniciativa HateFree Culture na svém oficiální facebookovém profilu.

Bittalová bojovala vtipem na internetu s hloupostí a nesnášenlivostí. Jedním z nejznámějších počinů bylo napálení organizátora rasistické demonstrace Lukáše Kohouta. Ten se stal obětí falešné zvukařky Lucky a jeho protiromská demonstrace proběhla s velkými problémy bez zvukové aparatury.

S nesnášenlivosti zápolila i profesionálně, v iniciativě HateFree Culture pracovala na kampaních, které se pokouší odbourávat předsudky. Kvůli práci v HateFree Culture se stala terčem útoků extremistických protiislámských iniciativ. Jeden z nejznámějších výpadů předvedla Eva Hrindová z uskupení Naštvané matky, která napsala blog v tom duchu, že si Bittalová za nemoc může sama, má špatnou karmu a vysílá negativní energii.

Jedna z vůdčích osobností populistického uskupení Blok proti Islámu sociolog Petr Hampl pak Bittalovou urážel na svém facebookovém profilu.

Za kampaň Měsíc raka se Bittalová v říjnu dočkala zvolení PR osobností roku a následně sedmého místa v anketě Křišťálová lupa v kategorii Projekt roku.

Přečteno: 1234x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Aktivismus, HateFree Culture, úmrtíHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo