romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dnešní protiromské shromáždění v Českých Budějovicích organizují podvodník a neonacista

Praha, 12.7.2013 11:51, (ROMEA)
Jaromír Pytel přezdívaný DJ Ferda, bývalý tajemník českobudějovické buňky Dělnické strany, při pochodu v Českých Budějovicích (vlevo) a se svou oblíbenou vlajkou (vpravo)... Pytel je jedním z organizátorů protiromské akce v sobotu 13. července 2013, v Českých budějovicích. (FOTO: Novinky.cz, Antifa.cz, koláž Romea.cz)
Jaromír Pytel přezdívaný DJ Ferda, bývalý tajemník českobudějovické buňky Dělnické strany, při pochodu v Českých Budějovicích (vlevo) a se svou oblíbenou vlajkou (vpravo)... Pytel je jedním z organizátorů protiromské akce v sobotu 13. července 2013, v Českých budějovicích. (FOTO: Novinky.cz, Antifa.cz, koláž Romea.cz)

V Českých Budějovicích se opět schyluje k násilí. Primátorovi Juraji Thomovi (OPB) se nepodařilo přesvědčit pořadatele, aby zrušili další protiromsky zaměřené demonstrace směřující na sídlišti Máj, které jsou ohlášené na sobotu 13. července.

"V sobotu se budou konat minimálně dvě shromáždění, z toho jedno spojené s pochodem z náměstí na sídliště Máj. Nazváno je oficiálně Proti diskriminaci slušných občanů Českých Budějovic, organizují to Lukáš Kohout, Jan Plánka a Jaromír Pytel. Další, nazvané Proti policejní brutalitě, by se mělo konat u multikina," uvedl primátor. Obě akce se navíc mohou spojit u multikina naproti domovu důchodců.

Jedno z protiromských shromáždění tedy společně organizují podvodník a neonacista. Lukáš Kohout předloni svolával protiromské demonstrace ve Varnsdorfu na Děčínsku. Už dříve si pozornost médií vysloužilo jeho odsouzení za podvod na 28 měsíců se zkušení dobou na pět let. Jménem poslance Jana Kavana (ČSSD) si v roce 2002 ještě coby teenager objednával lety do zahraničí.

V září 2011 policie Kohouta zadržela kvůli úvěrovému podvodu. Kohout se podle kriminalistů při koupi notebooku vydával za jiného člověka bez jeho souhlasu a úvěr nesplácel. "Získaný úvěr pak nesplácel, čímž společnosti způsobil škodu ve výši přes pětatřicet tisíc korun," uvedl policejní mluvčí Vojtěch Haňka. Někdy v té době vstoupil Lukáš Kohout do Dělnické strany sociální spravedlnosti.

pytel-capka-ss_3.jpg
Jaromír Pytel v čapce nacistické SS (Schutzstaffel - šlo o ozbrojenou organizaci NSDAP složenou z fanaticky oddaných přívrženců Adolfa Hitlera). Foto: Antifa.cz

Extremistický Pytel

Jaromír Pytel je známá českobudějovická figurka. Účastní se všech akcí pořádaných v souvislosti s Romy, především protiromských demonstrací, ale byl i na debatě, kterou v úterý pořádalo město pro všechny občany. Server Antifa.cz popisuje Jaromíra Pytla (zvaného DJ Ferda) jako aktivního člověka, který byl členem neonacistické Dělnické strany před jejím rozpuštěním, a poté tajemníkem českobudějovické pobočky její následovnice, Dělnické strany sociální spravedlnosti, než se ve straně rozhádali a vůdce Vandas jej z funkce odvolal.

pytel-ferda_sjezd_3.jpg
Jaromír Pytel (první řada uprostřed) v šále neonacistické Dělnické strany, na sjezdu této strany. Foto: Antifa.cz

"Podle svého tvrzení je Jaromír Pytel absolventem vysoké školy Sboru národní bezpečnosti, kterou měl dokončit v roce 1992. Zda je to pravda nevíme, pokud ano, morální profil a předvídavost člověka, který v roce 1987 nastoupil na VŠ SNB, je dost na pováženou. Podle veřejně dostupných zdrojů se Pytel do roku 2002 zabýval činností v ,soukromých bezpečnostních službách,´ píše Antifa.cz v článku z 24. srpna, 2011.

Vedle toho byl Jaromír Pytel organizátorem srazu nacionalistů (oficiální název zněl: W.P. Oficiálně Neoficiální Mezinárodní Porada Nacionalistů), který se konal 20. 8. 2011 v klubu Complex Mirage v Kaplici, jihovýchodně od Českých Budějovic směrem k rakouským hranicím. Pytel se prezentuje jako majitel tohoto podniku, který je podle tvrzení lidí znalých místních poměrů ,regulérní bordel´.

Z textu pozvánky plyne, že sraz se týkal jak nacionalistů, tak neonacistů a dalších extremistů:

"W.P. Oficiálně Neoficiální Mezinárodní Porada Nacionalistů ! ! ! NENÍ-LI TI OSUD E V R O P Y LHOSTEJNÝ TAK PŘIJĎ ! ! ! ...Je nejvyšší čas abychom, Ti co to skutečně myslí vážně s cítěním pravého NaciOnalisty a to né jen u nás v Česku, ale i v okolních státech, zasedli u jednoho stolu a řekli si co a jak dál je nutno v naší práci zdokonalit. Abychom řekli jasné NE novým stylům v hnutí NS a abychom společně vládnoucím garniturám vyjádřili, k jejich krokům, i svůj postoj a O D P O R. Vítaný je každý slušný člověk s NaciOnálním srdcem. Noclehy, Strava, Pivo zajištěno! 20. srpen v 11:00 Místo konání: complex M I R A G E ; Kaplice Nádraží ČD, trasa České Budějovice - LINZ E55"

pytelkap_141_5.jpg pytel-kap_11_6.jpg
Přátelé Jaromíra Pytla na jím pořádané akci "W.P. Oficiálně Neoficiální Mezinárodní Porada Nacionalistů". Foto: Antifa.cz

Přečteno: 5840x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, sídliště Máj, České Budějovice, Neonacismus, Rasismus, Násilí, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo