romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ŽIVĚ: Konference Sociální práce ve veřejné správě

15.3.2022 8:30

Dnes je světový den sociální práce. Poprvé byl vyhlášen v roce 1983 Mezinárodní federací sociálních pracovníků. Připadá vždy na třetí úterý v měsíci březnu a jeho cílem je vyzdvižení sociální práce, jejích přínosů pro celou společnost jak na regionální úrovni, tak na národní úrovni a v neposlední řadě poděkování všem sociálním pracovníkům a pracovnicím. Téma letošního roku je "Spoluvytváření nového eko-sociálního světa“, které představuje vizi a akční plán pro vytvoření nových globálních hodnot, politik a postupů, které rozvíjejí důvěru, bezpečnost a jistotu pro všechny lidi a udržitelnost planety.

Při této příležitosti pořádá MPSV prostřednictvím projektu „Systémová podpora sociální práce v obcích“ konferenci na téma Sociální práce ve veřejné správě. Součástí jejího programu je i předání ocenění „Gratias“ – Sociální pracovník roku. Toto ocenění v překladu symbolizuje poděkování sociálním pracovníkům za jejich každodenní nelehkou práci a snahu mírnit dopady a řešit nepříznivou sociální situaci svých klientů.

Ceny jsou udělovány sociálním pracovníkům v kategoriích: sociální služby; veřejná správa; zdravotnická zařízení; vězeňství, školy a školská zařízení a za významný přínos v oblasti sociální práce. S cílem posilovat význam a prestiž profese sociální práce MPSV je realizován i projekt Systémová podpora sociální práce v obcích, který se zaměřuje na optimalizace výkonu sociální práce na obecních úřadech.

Více informací o projektu i o konferenci naleznete na stránce Systémová podpora sociální práce v obcích.

Přečteno: 620x
 

Kam dál:

Štítky:  

Přímý přenos, Sociální, Video, Konference, MPSVHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo