romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Zpěvačka Marta Balážová se nechala očkovat proti koronaviru. Doufá, že tím bude motivovat ostatní

6.5.2021 13:40
Marta Balážová během oslav Mezinárodního dne Romů 2018 ( FOTO: archiv Ara Art)
Marta Balážová během oslav Mezinárodního dne Romů 2018 ( FOTO: archiv Ara Art)

Zpěvačka Marta Balážová se nechala očkovat proti onemocnění COVID-19. Oznámila to těsně před podáním vakcíny ve svém videu na Instagramu.

„Stojím před nemocnicí v Oklahomě, kde dostaneme vakcínu - buď modernu, nebo pfizer, nemůžeme si vybrat, ale mezi nimi není velký rozdíl. Jsem ráda, že si konečně jedu pro vakcínu, budu se konečně moci nadechnout, potkat se s váma všema co nejdřív, bez nějakého velkého strachu... a každého obejmout,“ říká ve videu Marta Balážová.

Známá zpěvačka doufá, že se tak zase přiblíží normálnímu životu, který jí chybí. „V životě jsem nebyla člověk, který by fandil vakcínám a očkování. Přemýšlela jsem, jestli bych nechala své dítě očkovat, kdybych nějaké měla - a dřív bych byla spíš pro to, neočkovat. Ale vzhledem k tomu, že jsme v situaci, kdy žijeme víc jak rok v takové izolaci, tak se na tu vakcínu těším.“

Balážová chce své příznivce o dalším průběhu po očkování informovat, doufá tak, že všechny bude motivovat k tomu, aby se proti koronaviru také nechali naočkovat.

Mezi naočkovanými první dávkou je i Karel Karika, místostarosta jednoho z městských obvodů v Ústí nad Labem a předseda Československé romské unie. I on si myslí, že právě očkování umožní všem návrat k normálnímu životu. "Mnozí z naší komunity si myslí, že se očkovat nemusí, protože mají protilátky nebo covid-19 prodělali bez příznaků. Šíření koronaviru je však potřeba zastavit v co nejkratší době, k čemuž očkování může zásadně přispět," uvedl v úterý pro zpravodajský server Romea.cz Karel Karika.

Ve středu byl v Česku očkován proti nemoci COVID-19 druhý nejvyšší počet lidí za den od začátku vakcinace. Očkovaných bylo 76.099, což je skoro o desetinu více než před týdnem. Celkem bylo v Česku aplikováno 3,42 milionu dávek očkování proti covidu-19 a plně naočkováno je zhruba 1,04 milionu lidí.

Naopak ve středu dále zpomalovalo šíření nákazy. Přibylo 1857 potvrzených případů covidu-19, tedy o čtvrtinu méně než před týdnem. Klesá i množství lidí s covidem-19 v nemocnicích. Ke středě hospitalizovaných ubylo oproti minulému týdnu přibližně o pětinu na 2348, což je nejméně od poloviny loňského října. Ve vážném stavu je nyní 425 pacientů.

VIDEO

Přečteno: 1125x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, očkování, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo