romea - logo
27. října 2021 (středa)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zpěvačka Veronika Kačová zve na křest svého nového CD Tuke

Praha, 13.1.2014 14:34, (ROMEA)
Zpěvačka Veronika Kačová (foto: Filip Válek)
Zpěvačka Veronika Kačová (foto: Filip Válek)

Na konci roku 2013 vyšlo nové hudební CD Tuke (v češtině Tobě, pozn. red.) talentované zpěvačky Veroniky Kačové. Jeho křest proběhne 25.1.2014 od 20 hodin na Valašské Kolibě (Smetanova 807) ve Valašském Meziříčí. O hudební doprovod se postará skupina Imperio.

Fanoušci zpěvačky si mohou její CD zakoupit v Muzeu romské kultury v Brně, v informačních střediscích v Novém Jičíně, ve Valašském Meziříčí, v Městské Knihovně Nový Jičín, čajovně Archa Nový Jičín a také v knihkupectví Fiala. Mohou si o něj napsat ale také přímo Veronice na adresu kacova.veronika@gmail.com. Cena CD Tuke je 200 Kč.

Na desce spolupracovala Veronika Kačová se svým bratrem, který ji doprovázel hrou na klavír. "CD Tuke bych chtěla věnovat všem svým přátelům, láskám a příznivcům. Společně s mým bratrem Tomášem jsme vybrali mé nejoblíbenější romské písně, které jsem si podle sebe upravila. Většinou jsou to písně smutné, o velké lásce, ale najdete tam i něco z jazzu. Myslím si, že právě láska k hudbě je tou nejlepší cestou k životu, protože spojuje myšlenky, vznešená poselství a milování," popsala pro server Romea.cz svůj hudební počin Veronika.


Veronika Kačová je mladá talentovaná zpěvačka, tanečnice a vedoucí souboru Cikne Čhave (www.ciknechave.estranky.cz).
Pochází z početné muzikantské rodiny. Narodila se 25.1.1990 v malém městě na severu Moravy- v Novém Jičíně. K hudbě byla vedena svými rodiči od sedmi let.
Má za sebou několik pěveckých úspěchu. V roce 2008 se stala vítězkou pražské soutěže Romský Talent v kategorii zpěv. Byla nominována na prestižní olympiádu v Las Vegas, ale bohužel z finančních důvodu se nemohla zúčastnit. Stala se vítězkou hudební soutěže Street Sounds (2009) v kategorii Jazz a funky. V roce 2007 byla vybraná jako talent na hudební festival Gypsy Celebration na hradě Svojanově.
Nejraději zpívá romské a jazzové písně. Píše do romských periodik (Kereka, Romano Hangos, Romano Voďi), vede hudební a taneční dílny pro veřejnost. Je zakladatelkou projektu Dotek romské hudby, který probíhal na středních a základních školách v Novém Jičíně. Mezi její největší úspěch se řadí natočení hudebního CD Tuke (Tobě).
Věří, že skrze hudbu se v životě dějí zázraky.

voj, Veronika Kačová
Přečteno: 1060x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo