romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zpěvák Nohavica se setkal s Okamurou a veřejně ho podpořil. Přilákají tím voliče?

26.7.2017 14:16
(FOTO: Facebook Tomia Okamury)
(FOTO: Facebook Tomia Okamury)

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura má nového podporovatele. Po té, co se v neděli setkal v jednom z obchodních center v Ostravě se známým zpěvákem Jaromírem Nohavicou, pochlubil se na sociální síti společnou fotografií. Ta vyvolala vlnu různorodých reakcí.

„Potkal jsem se v Ostravě s Jarkem Nohavicou, popovídali jsme si a jsem rád, že máme podobné názory na aktuální palčivé problémy. Těším se na další setkání a přeji Jarkovi ať se daří!,“ uvedl u společné fotografie se zpěvákem Okamura.

Které aktuální palčivé problémy však politik, známý svým postojem proti imigrantům nebo protiromskými názory myslí, konkrétně nepřiblížil. Ani zpěvákova tvorba se menšinovým tématům nevyhnula – před časem například textem písně Dežo.

„Pan Okamura mne potkal v ostravském Globusu na nákupech. Poprosil mne o společnou fotografii, rád jsem se s ním vyfotil. Je to sympaťák,“ přiblížil setkání pro server Lidovky.cz Nohavica.

Podle stejným serverem osloveného politologa by veřejná podpora ostravského zpěváka mohla Okamurovi pomoci. „Jarka Nohavicu lidé v Moravskoslezském regionu vnímají jako svého tvůrce, takže pokud by to mělo někde Okamurovi pomoct, tak právě v tomto regionu,“ uvedl Miloš Gregor z Masarykovy univerzity.

Je však podle něj otázkou, nakolik bude zpěvákova podpora konzistentní. „Máme přeci jen čtvrt roku do voleb a nemyslím si, že by si voliči pamatovali, že se Jarek Nohavica nechal vyfotit s Tomiem Okamurou na Facebook,“ přiblížil v rozhovoru.

Přečteno: 2991x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Tomio Okamura, Podpora, Politika, Populismus, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo