romea - logo
8. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Soběslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dominik Lakatoš se stěhuje do finského Tampere!

19.3.2021 14:10
Dominik Lakatoš jásá po vstřelení prvního gólu za českou hokejovou reprezentaci (FOTO: repro ČT)
Dominik Lakatoš jásá po vstřelení prvního gólu za českou hokejovou reprezentaci (FOTO: repro ČT)

Dominik Lakatoš, český hokejový reprezentant, s největší pravděpodobností změní působiště. Podle informací iSport.cz o romského hokejistu usiluje finský Ilves Tampere. Tím by nejen Vítkovice, kde v současnosti působí, ale celá extraliga přišla o jednu z nejvýraznějších osobností právě probíhajícího ročníku.

Lakatoš patřil v základní části k nejproduktivnějším hráčům Tipsport extraligy. Ve 48 zápasech nasbíral 42 bodů (23+19), a tak si ho do národního týmu pozval trenér Filip Pešán.

Do předkola vyřazovací části ligy naskočil Lakatoš lehce pochroumaný po ošklivém střetu s Ondřejem Vitáskem, přesto hned první duel rozhodl vítěznou trefou v prodloužení. V dalších zápasech proti Kometě Brno přidal už jen jednu asistenci.

Přestože Vítkovice vedli v sérii 2:0 na zápasy, utrpěli tři porážky v řadě a letošní ročník tedy pro ně končí.

Lakatoš ve Vítkovicích odehrál poslední dvě sezony. Velmi slušné, byť Vítkovice před rokem bojovaly do poslední chvíle o záchranu. Teď má poprvé v kariéře namířeno do zahraničí.

Ives Tampere je se šestnácti tituly na kontě historicky druhým nejúspěšnějším týmem Finska, byť jejich poslední titul z roku 1985 už je značně vousatý.

Klub samotný byl založen na jaře roku 1931. Největším mezinárodním úspěchem Ilves bylo finále evropského poháru v sezóně 1966/67, kdy se utkali s týmem ZKL Brno.

Ilves znamená v překladu z finštiny rys, šelma, která zdobí dresy Tampere od roku 1963.

Přečteno: 886x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dominik Lakatoš, Sport, Hokej, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo