romea - logo
18. ledna 2022 (úterý)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Erik Tabery: Proč se nevysmívat Olivii Žižkové

11.8.2016 17:28
FOTO: Repro Respekt.cz
FOTO: Repro Respekt.cz

"Všichni máme rádi videa s lidmi, kterým se můžeme zasmát, protože je to unikátní příležitost se cítit o něco lepší. Zpěvačka Olivie Žižková a její píseň Evropo dýchej nabízejí spoustu důvodů, proč se cítit lepší. Nicméně moc k smíchu to není - a to hned z několika důvodů," reaguje na serveru Respekt.cz Erik Tabery na rozhovor, který se "zpěvačkou" udělala Daniela Drtinové z DVTV.

Žižková "nazpívala" nedávno protiislámskou písničku, která ji vynesla obdiv protiuprchlické scény. Následný rozhovor v DVTV se pak stal naopak pro jejich odpůrce terčem posměchu.

Podle Taberyho paní Žižková dokazuje, že naprosto ničemu nerozumí, ale výsměch nic neřeší. "Vzhledem k její dosavadní kariéře je evidentní, že je na posměch zvyklá a nevadí jí. Jde o to, aby se o ní mluvilo, aby se dočkala pozornosti. To je primární cíl. Ve chvíli, kdy jí v tom všichni pomáhají sdílením, rozhovory a vytvářením vtipných obrázků, její mise končí úspěchem. Bohužel za stávající atmosféry u mnoha lidí, kteří mají podobný názor na svět, ten hlasitý výsměch budí dojem, že se všichni smějí i jim," píše Erik Tabery.

"Až se objeví další Olivie Žižková (a po tom úspěchu se objeví určitě), je podle mě lepší se připravit na jinou reakci. Buďto si jí vůbec nevšímat – a nedělat jí tak reklamu. Anebo ji vzít vážně a zkusit interpretovat prostředí, které ji inspirovalo k takovým písním," radí Tabery, podl ekterého jsou média těmito lidmi fascinována a zároveň cítí, že rozhovory s nimi přitáhnou velkou pozornost, dávají jim větší a větší prostor.

"Na tom nemusí být nic špatného, ale vzniká tu stále silnější dojem, že to oni reprezentují Česko. Že to je ta pravá tvář naší země," píše Erik Tabery a na závěr dodává, že odpovědí by neměl být výsměch, ale nabídka jiné tváře zdejší společnosti.

Erik Tabery
Přečteno: 2199x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Islám, Uprchlíci, společenská atmosféraHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo