romea - logo
10. července 2020 (pátek)
svátek má Libuše/Amálie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Evropa podle Merkelové potřebuje, aby jí s migranty pomohly USA

22.9.2015 10:51
Angela Merkelová (FOTO: Peter Weis, Wikimedia Commons)
Angela Merkelová (FOTO: Peter Weis, Wikimedia Commons)

Německá kancléřka Angela Merkelová včera vyzvala USA, aby víc pomohly Evropě s přijetím uprchlíků utíkajících z Blízkého východu, Asie a Afriky před válečnými konflikty a chudobou. Pro přijetí více syrských běženců Spojenými státy se o víkendu vyslovila náměstkyně amerického ministra zahraničí Anne Richardová.

"Věřit tomu, že by to Evropa mohla zvládnout zcela sama bez pomoci Spojených států, to se mi vůbec nezdá realistické," prohlásila podle agentury DPA šéfka německé vlády v Berlíně. Amerika a Evropa jsou podle ní schopny přijmout hodně migrantů a poskytnout jim ochranu. "V nejlepším případě to ale může být pomoc v nouzi," dodala.

Kancléřka si myslí, že by USA mohly přijmout více uprchlíků ze Sýrie. Mohly by také pomoci se zlepšením životních podmínek v utečeneckých táborech v Libanonu, Jordánsku a Turecku a při řešení příčin nynější migrační krize.

Richardová v sobotu rozhlasové stanici NPR řekl, že podle jejího přesvědčení "většina vysokých představitelů amemrického ministerstva zahraničí, Národní bezpečnostní rady a Bílého domu chce přijmout více běženců". "Příští rok chce prezident (Barack Obama) umožnit příchod 10.000 migrantů. Rok poté bych ráda viděla prudký nárůst tohoto čísla," dodala.

Merkelová dnes podle DPA rovněž řekla, že od středečního summitu evropských státníků neočekává rychlé odpovědi na otázky týkající se spravedlivého rozdělení běženců v Evropské unii nebo řešení příčin migrační krize. "Řešení během jedné noci nelze dosáhnout. (...) Budeme potřebovat hodně trpělivosti," poznamenala.

Přečteno: 397x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, EU, USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo