13. října 2019 (neděle)
svátek má Renáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fotbal: Krumlovské Romo dostalo pořádný výprask, Děčín zase nehrál, žákovský tým soupeře deklasoval

Praha, 16.10.2014 11:25, (ROMEA)
Žákovský tým TJ JUNIOR ROMA Děčín (FOTO: Gyulla Banga)

Turecký med zachutnal, kazašská umělá tráva nezastavila českou krasojízdu kvalifikací o evropský šampionát ve Francii, Holanďané prohráli na Islandu, německá reprezentace padla v Polsku, rizikový zápas mezi Srby a Albánci nedohrán! Tolik z kvalifikačních bitev, ale další těžké boje se odehráli také v nižších fotbalových soutěžích, které podrobně sleduje náš fotbalový „sporťák“ Gyulla Banga. Děčínští „Junioři“, na rozdíl od srbské reprezentace své utkání nesehráli vůbec, „Averáci“ v tréninkovém tempu znemožnili soupeře, „Krumlováci“ po debaklu od „Lipňáků“ nemohli v klidu usnout.

Mělník, IV. třída mužů, skupina A

SK ROMA NERATOVICE – Byšice „B“ 1:1 (0:0) PK: 2:1

Branka domácích: M. Demeter. Sestava Neratovic: Václav Demeter – Tancoš, R:Gabčo, Mati, M.Demeter – D.Surmaj starší, J.Demeter, Kuman, J.Sivák,Korpa – A.Sivák

Nejdříve bych rád upozornil na nepřesný výsledek ze zdroje fotbal.cz, kde uvádí, že Roma Neratovice prohráli s Byšicemi „B“ 1:2 na penalty. Dle sdělení Martina Demetera (vedoucí Roma Neratovice) je to přesně naopak, zvítězili domácí a v tabulce mají tedy mít správně osmnáct, nikoliv sedmnáct bodů.

Před výkopem musel trenér udělat tři změny v obvyklé sestavě. K. Gabčo se ještě nedal zdravotně po minulém zápase dohromady, jeho jmenovec J. Gabčo zůstal doma s angínou a D. Surmaj mladší se nemohl dostavit včas k zápasu.

Improvizovaná sestava byla znát, domácí od 10. minuty prohrávali, brankář Demeter tak po 190. minut bez obdržené branky poprvé lovil míč ze své sítě. Zhruba ve 20. minutě povedenou střelou vyrovnal M.Demeter. To bylo asi tak vše, co v prvním poločase stálo za zmínku.

Druhý poločas už byl jen soubojem domácích ofenzivních hráčů s hostujícím brankářem a také s rozhodčím. „Co ten pískal, to nebylo možný, to jsem dlouho nezažil, podal jsem na něj stížnost,“ uvedl k výkonu arbitra Martin Demeter z neratovického klubu.

Neratovičtí mohli nakonec přece jen zvítězit za tři body, bohužel útočník Sivák neměl svůj den. Dvakrát se ocitl sám před brankářem, neproměnil. A aby toho nebylo málo, pět minut před koncem zahodil nařízenou penaltu.

„Byl to zápas blbec. Šani by dneska netrefil snad ani branku na ragby, to se občas stává. Byšice mají ambice na postup, ale dneska rozhodně nebyli lepšínež naši. Ve druhém poločase jsme jim ani jednou nedovolili vystřelit na branku. Nechci se vymlouvat, ale bylo vidět, že nám chybí trio hráčů a k tomu když znovu dodám, jak pískal rozhodčí, výhra za dva body je vlastně hodně cenná,“ uvedl pro server Romea.cz Martin Demeter, trenér Neratovic.

Kozlov – Roma Jihlava 6:2 (5:1)

Branky: Mlsna 2, Matějíček 2, Janeček, Boháček – Longauer, Dreveňák ŽK:1:3 ČK:0:1 Diváci:30

Jihlavská Roma nenastoupila stejně jako neratovičtí v kompletní sestavě. „Měli jsme tři hráče zraněné a jeden dostal stopku za červenou kartu v minulém zápase,“ sdělil serveru Romea.cz trenér Zdeněk Drevňák.

O všem se rozhodlo již v prvním poločase, Kozlov vstřelil pět branek do sítě hostů a bylo hotovo. „Druhý poločas se už jen dohrával, navíc, náš další hráč dostal červenou kartu, což nás teď opravdu trápí, jsem zvědavý, koho v příštím zápase postavíme na plac,“ konstatoval trenér jihlavské Romy.

Jihlavští tak pokračují ve střídavých výsledcích, klesly na osmé místo, o bod je přeskočil Kozlov.

Branky: Macák 3, Víšek 3, Mezei, Březina, Furik, Gregor – Med ŽK:1:0 Diváci: 50

Ani druhý pokus uhrát nějaké body z venku nedopadl pro krumlovské Romo dobře. Souboj s tabulkovým sousedem skončil pro hostující celek katastrofou. Krumlovští si domů odvezli deset „banánů“, vedoucí mužstva Dunka těžko hledal slova, jak vysvětlit vysokou prohru. „Pravdou je, že nám chybělo několik hráčů, přesto, takový debakl je ostuda jako hrom. Budeme mít teď sezení, kde se budeme zabývat především defenzivní činností, dostáváme zbytečné góly. Hráči po první půli ještě chtěli něco s vývojem utkání udělat, alespoň výsledek korigovat, jenže jsme dostali dvě rychlé branky a potom již bylo vidět, že rezignovali. Pokusíme se vše napravit příště doma,“ informoval server Romea.cz vedoucí mužstva Dunka.

„Krumlováci“ to ovšem nebudou mít jednoduché, příští zápas doma přivítají rezervu SK Větřní, která je na druhém místě v aktuální tabulce soutěže.

Roma Děčín – Huntířov 3:0 kontumačně

„Junioři“ si připsali další tři body do tabulky, kde momentálně drží třetí příčku. Otázkou je, zda je tato soutěž v ústeckém kraji vůbec regulérní. Nejsou to jen děčínští, kdo sbírá body kontumačně. Utkání Dolní Habartice – Prysk skončilo také kontumačně. K výsledku se vyjádřil telefonicky mluvčí klubu z Dolních Habartic Ladislav Boháč: "Volali nám před zápasem, že nemají hráče, věděli jsme o tom, nic neobvyklého." Každopádně, v této soutěži se to jen hemží výhrami na půdě FAČR, kromě výher, které sbírá Junior Roma Děčín je to minimálně druhé utkání, které jsem zaregistroval, které skončilo kontumační výhrou ve prospěch pořádajícího týmu.

A lepší to zřejmě jen tak nebude. „Sekretářka jednoho klubu mi sdělila, že s námi nebudou hrát ani příští rok,“ informoval server Romea.cz trenér „Juniorů“ Pavel Horváth.

Branky : M.Horváth, Peter 3, Gaži 2, Gabčo 2 Rozhodčí: Weitz Diváci:20

Zvítězit dvouciferným výsledkem a ještě si stěžovat, že to nebylo ono, že to bylo unfair? Tak to je možné pouze v případě, kdy hrají chanovští starší žáci. Proč bylo vedení „Averáků“ nespokojeno informoval server Romea.cz vedoucí oddílu František Nistor: "Oni neměli hráče, tak postavili kluky z přípravky, navíc jich byl v poli šest plus brankář. Jasně, výsledek výborný, ale jaký to má smysl? Chybí potom kvalitní porovnání, říkám to upřímně, taková vítězství nás prostě nemůžou těšit.“

Starší chanovští chlapci tak nadále jednoznačně dominují soutěži a po šesti kolech mají na svém kontě neuvěřitelných šedesát osm vstřelených branek!

Modrá – Roma Děčín 1:8 (0:3)

Branky: Sýkora – Kováč 4, Pulko, S.Ferko, J.Ferko, Nistor Rozhodčí: Jachimstál Diváci: 20

Děčínský trenér Pavel Horvát mohl alespoň dirigovat své mladé koně, kteří si vedli náramně! Modrá sice nepatří mezi nejsilnější týmy soutěže, přesto, odvést si tři body s konečným účtem s osmi zářezy v síti soupeře, to vůbec není špatné.

„Na ty kluky jsem fakt pyšný, mám z nich radost. Říkal jsem, že se budou jen lepšit. Po technické stránce jsou fakt suproví, mohli dát dneska těch gólů klidně jednou tolik! Doufám, že jim to vydrží, říkám to pořád, nejsou zase tak důležité výsledky, ty potom přijdou, jen to chce hrát svou hru. A podívejte, dneska to bylo oboje, nejen, že skvěle hráli, ale také vstřelili osm gólů, co si víc přát?“ Uvedl pro server Romea.cz o průběhu utkání děčínský boss Pavel Horvát.

8. Union Děčín 6 0 0 6 11: 44 0

Aver Most – TJ Středohor Dobroměřice 3:1 (0:1)

Branky domácích: Karsa 2, Gabčo Diváci:30

Mladší žáci z Chanova mají přece jen na rozdíl od svých starších kolegů kvalitnější soupeře v soutěži, je tedy logické, že v této kategorii se nerodí tak jednoznačné výsledky. „Averáci“ po prvním poločase na domácím trávníku prohrávali o branku, kterou dostali z přímého kopu. Do druhého poločasu ovšem nastoupili jako vyměnění. Nastěhovali se na polovinu soupeře a třemi brankami otočili zápas. Nakonec se tak mohli radovat z cenné výhry.

„Oni když jsou pod tlakem, tak potom hrají dobře. Nesmí mít pocit, že je vše v pohodě. V kabině jsme jim dali trochu sodu, neměli jsme pocit, že by soupeř byl lepší. Ale naštěstí to kluci pochopili, druhá půlka byla o ničem jiném,“ pospal příčinu rozdílného výkonu ve druhém poločase František Nistor.