romea - logo
3. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Miluše

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

František Kostlán: Nacisté a Židé by spolu nevládli. Dokonce ani na Ukrajině ne

Praha, 3.2.2015 16:23, (ROMEA)
Demonstrace v ukrajinském Kyjevě (1. prosince 2013). (FOTO: Nessa Gnatoush, Wikimedia Commons)
Demonstrace v ukrajinském Kyjevě (1. prosince 2013). (FOTO: Nessa Gnatoush, Wikimedia Commons)

Každá propaganda sebou nese různé absurdnosti, ta současná, ruská a proruská, v tom není výjimkou. Největší paradox je postaven na paušalizaci. Podle ruské mediální ofenzivy na Majdanu protestovali nacisté, ukrajinští vojáci a bojovníci jsou nacisté, na Ukrajině vládnou nacisté... Podle včerejšího vyjádření předáka proruských separatistů Alexandra Zacharčenka však Ukrajině "vládnou ubozí Židé, z čehož se Ševčenko a Taras Bulba musejí obracet v hrobě".

Zacharčenko je po posledních "volbách" v Donbasu "prezidentem" této oblasti, která chce patřit k Rusku a dalšími boji usiluje o propojení s Krymem. Ten Rusko již anektovalo a vyhlásilo za své území.

Propaganda, ať už americká, německá, ruská, ukrajinská či jakákoli jiná, se vždy jedním prstem opírá o pravdu, jako každá správná dezinformace. Na ukrajinské straně skutečně bojují lidé, o nichž můžeme říci, že vyznávají aktualizovanou nacistickou ideologii a používají nacistické symboly, například hákový kříž či esesácké dvojité SS. Patří do uskupení známého jako Pravý sektor a nalezneme je v azovském bojovém praporu.

Pravý sektor má ovšem v jednokomorovém parlamentu (Verchovna rada Ukrajiny) jednoho poslance ze 450. Dalších extremistů z krajní pravice je zde asi 12 až 16 (podle toho, kdo z hodnotitelů řadí koho ke krajní pravici). A ve vládě žádní extremisté nezasedají. Výrok, že na Ukrajině vládnou nacisté, je proto velmi odvážný. Nehledě na to, že proruskou i ruskou stranu také podporují lidé z krajní pravice a bojují v jejich řadách.

Putinovci mají tentokrát v propagandě protivníka skutečně nečekaného, předák doněckých separatistů Alexandr Zacharčenko chce připojit k Rusku co největší ukrajinský koláč a Putina má jinak za vzor. Jako každý správný vlastenec ovšem volá do světa, že proti Ukrajině se spikli Židé... Kdo také jiný, že? Židé jsou osvědčeným nepřítelem, Hitler mohl by vyprávět. Chudáci kozáci (ukrajinští i ruští) - kdysi dělali na Židy pogromy, nyní musejí trpět pod jejich jhem, derou se na rty slova politování.

Kolik je Židů v ukrajinském parlamentu a vládě nevím. Právě tak mi není známo kolik je Židů mezi ruskými oligarchy, kteří se nepochybně na tamní moci podílejí. Koho normálního by to zajímalo?

Jedna věc je ovšem jistá. Zacharčenko a Putinovci se budou muset dohodnout, nacisté a Židé by spolu nevládli.

Přečteno: 1073x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nacismus, Antisemitismus, Ukrajina, RuskoHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo