romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Gypsy Fest se i přes opatření uskuteční v Bratislavě na přelomu července a srpna

23.7.2020 13:35
Gypsy fest
Gypsy fest

Největší romský festival na Slovensku se nakonec uskuteční v tradičním termínu na přelomu července a srpna. Festival, stejně jako další společenské akce, bude probíhat za zpřísněných hygienických podmínek. Do areálu budou vpuštěni pouze lidé s rouškou a bez známek respiračních nemocí. Informoval o tom server Gipsy television.

Gypsy Fest se uskuteční 31. července a 1. srpna na Tyršově nábřeží v Bratislavě. Vzhledem k současné situaci spojené s onemocněním COVID-19 budou letos na festivalu zpívat a hrát interpreti ze Slovenska, Česka a Maďarska.

Největším tahákem páteční části festivalu je slovenská kapela Cigánski diabli, která má na skvém kontě nespočet úspěchů. V sobotní části festivalu se představí například mladá zpěvačka Terezie Ondičová a zpěvák Vajdis, kteří mají na svědomí hit Nechaj hudbu hrať. "V sobotním programu vystoupí i seskupení Romano Glaszo. Tahákem druhého dne Gypsy Festu je 30-členný dětský sbor z Luníku IX., Ďevjatkakere čháve" píše na svých stránkách Gypsy Television.

Součástí festivalu budou i rozhovory s úspěšnými Romy, které odvysílá romská televize Gypsy Television.

Aby nedošlo k šíření koronaviru, rozhodli se pořadatelé, že do areálu festivalu bude povolen vstup pouze s rouškou. Pokud budou zájemci o festival vykazovat příznaky respiračního onemocnění, nebudou do areálu festivalu vpuštěni.

Přečteno: 461x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Festival, Slovensko, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo