romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Gypsy Fest se i přes opatření uskuteční v Bratislavě na přelomu července a srpna

23.7.2020 13:35
Gypsy fest
Gypsy fest

Největší romský festival na Slovensku se nakonec uskuteční v tradičním termínu na přelomu července a srpna. Festival, stejně jako další společenské akce, bude probíhat za zpřísněných hygienických podmínek. Do areálu budou vpuštěni pouze lidé s rouškou a bez známek respiračních nemocí. Informoval o tom server Gipsy television.

Gypsy Fest se uskuteční 31. července a 1. srpna na Tyršově nábřeží v Bratislavě. Vzhledem k současné situaci spojené s onemocněním COVID-19 budou letos na festivalu zpívat a hrát interpreti ze Slovenska, Česka a Maďarska.

Největším tahákem páteční části festivalu je slovenská kapela Cigánski diabli, která má na skvém kontě nespočet úspěchů. V sobotní části festivalu se představí například mladá zpěvačka Terezie Ondičová a zpěvák Vajdis, kteří mají na svědomí hit Nechaj hudbu hrať. "V sobotním programu vystoupí i seskupení Romano Glaszo. Tahákem druhého dne Gypsy Festu je 30-členný dětský sbor z Luníku IX., Ďevjatkakere čháve" píše na svých stránkách Gypsy Television.

Součástí festivalu budou i rozhovory s úspěšnými Romy, které odvysílá romská televize Gypsy Television.

Aby nedošlo k šíření koronaviru, rozhodli se pořadatelé, že do areálu festivalu bude povolen vstup pouze s rouškou. Pokud budou zájemci o festival vykazovat příznaky respiračního onemocnění, nebudou do areálu festivalu vpuštěni.

Přečteno: 662x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Festival, Slovensko, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo