romea - logo
26. října 2020 (pondělí)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Gypsy Fest se i přes opatření uskuteční v Bratislavě na přelomu července a srpna

23.7.2020 13:35
Gypsy fest
Gypsy fest

Největší romský festival na Slovensku se nakonec uskuteční v tradičním termínu na přelomu července a srpna. Festival, stejně jako další společenské akce, bude probíhat za zpřísněných hygienických podmínek. Do areálu budou vpuštěni pouze lidé s rouškou a bez známek respiračních nemocí. Informoval o tom server Gipsy television.

Gypsy Fest se uskuteční 31. července a 1. srpna na Tyršově nábřeží v Bratislavě. Vzhledem k současné situaci spojené s onemocněním COVID-19 budou letos na festivalu zpívat a hrát interpreti ze Slovenska, Česka a Maďarska.

Největším tahákem páteční části festivalu je slovenská kapela Cigánski diabli, která má na skvém kontě nespočet úspěchů. V sobotní části festivalu se představí například mladá zpěvačka Terezie Ondičová a zpěvák Vajdis, kteří mají na svědomí hit Nechaj hudbu hrať. "V sobotním programu vystoupí i seskupení Romano Glaszo. Tahákem druhého dne Gypsy Festu je 30-členný dětský sbor z Luníku IX., Ďevjatkakere čháve" píše na svých stránkách Gypsy Television.

Součástí festivalu budou i rozhovory s úspěšnými Romy, které odvysílá romská televize Gypsy Television.

Aby nedošlo k šíření koronaviru, rozhodli se pořadatelé, že do areálu festivalu bude povolen vstup pouze s rouškou. Pokud budou zájemci o festival vykazovat příznaky respiračního onemocnění, nebudou do areálu festivalu vpuštěni.

Přečteno: 536x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Festival, Slovensko, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo