romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Gypsy Fest se i přes opatření uskuteční v Bratislavě na přelomu července a srpna

23.7.2020 13:35
Gypsy fest
Gypsy fest

Největší romský festival na Slovensku se nakonec uskuteční v tradičním termínu na přelomu července a srpna. Festival, stejně jako další společenské akce, bude probíhat za zpřísněných hygienických podmínek. Do areálu budou vpuštěni pouze lidé s rouškou a bez známek respiračních nemocí. Informoval o tom server Gipsy television.

Gypsy Fest se uskuteční 31. července a 1. srpna na Tyršově nábřeží v Bratislavě. Vzhledem k současné situaci spojené s onemocněním COVID-19 budou letos na festivalu zpívat a hrát interpreti ze Slovenska, Česka a Maďarska.

Největším tahákem páteční části festivalu je slovenská kapela Cigánski diabli, která má na skvém kontě nespočet úspěchů. V sobotní části festivalu se představí například mladá zpěvačka Terezie Ondičová a zpěvák Vajdis, kteří mají na svědomí hit Nechaj hudbu hrať. "V sobotním programu vystoupí i seskupení Romano Glaszo. Tahákem druhého dne Gypsy Festu je 30-členný dětský sbor z Luníku IX., Ďevjatkakere čháve" píše na svých stránkách Gypsy Television.

Součástí festivalu budou i rozhovory s úspěšnými Romy, které odvysílá romská televize Gypsy Television.

Aby nedošlo k šíření koronaviru, rozhodli se pořadatelé, že do areálu festivalu bude povolen vstup pouze s rouškou. Pokud budou zájemci o festival vykazovat příznaky respiračního onemocnění, nebudou do areálu festivalu vpuštěni.

Přečteno: 559x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Festival, Slovensko, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo