romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hotovo! Kúdela na mistrovství Evropy nejede! UEFA trest za rasistický výrok potvrdila!

27.5.2021 13:00
Ondřej Kúdela (FOTO: Tadeáš Bednarz, Wikimedia Commons)
Ondřej Kúdela (FOTO: Tadeáš Bednarz, Wikimedia Commons)

Obránce české fotbalové reprezentace Ondřej Kúdela na Mistrovství Evropy nepojede. Odvolací komise UEFA na včerejším jednání potvrdila desetizápasový trest za rasistickou urážku protihráče Glena Kamary z Rangers v březnové odvetě osmifinále Evropské ligy.

UEFA o zamítnutí Kúdelova odvolání informovala na svém webu. Kúdela s právníky zvažuje, že se obrátí k Mezinárodní sportovní arbitráži (CAS) v Lausanne.

Kamara v odvetě osmifinále v Glasgowě po incidentu v 87. minutě utkání obvinil Kúdelu, že ho rasisticky urazil a nazval ho opicí. Český reprezentant připustil, že finského záložníka tmavé pleti počastoval nevybíravě, ale rasistickou urážku popírá.

Disciplinární komise UEFA při svém dubnovém verdiktu usoudila, že se Kúdela rasismu dopustil, i když vyšetřovatel, který se událostmi v Glasgowě zabýval, podle Slavie a hráčových právníků důkaz nenašel.

Advokátní kancelář zastupující Kúdelu požádala o ústní projednání odvolání, které se konalo on-line formou dnes a trvalo přes čtyři a půl hodiny. Vyslechnuto bylo několik svědků - slávističtí hráči Simon Deli s Abdallahem Simou a masér, kteří byli poblíž incidentu, dva jazykoví experti a Kamarův spoluhráč Bongani Zungu. Ten tvrdí, že rasistickou urážku slyšel, podle informací ČTK ale uvedl jiná slova než Kamara.

Odvolací komise ovšem neshledala odvolání jako důvodné a trest nezrušila.

Kúdela už dvě z 10 utkání v soutěžích UEFA vynechal ve čtvrtfinále Evropské ligy proti Arsenalu. Trest se mu bude dále odečítat od prvního zápasu na šampionátu, předchozí dva přípravné duely reprezentace v Itálii a proti Albánii se nepočítají, neboť nejsou soutěžní. Podle informací serveru iSport.cz se budou utkání odmazávat automaticky, tedy bez nutnosti hráče formálně na Euro nominovat.

Přečteno: 747x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, Rasismus, trest, odvoláníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo