romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Islám v ČR nechceme šíří vymyšlený protimuslimský citát slovenského herce Milana Lasicy.

24.9.2015 11:46
Islám v ČR nechceme šíří na svém facebookovém profilu vymyšlený protimuslimský citát slovenského herce Milana Lasicy. (Koláž: Romea.cz)
Islám v ČR nechceme šíří na svém facebookovém profilu vymyšlený protimuslimský citát slovenského herce Milana Lasicy. (Koláž: Romea.cz)

„Schyluje se ke střetu civilizací a my nemůžeme jen nečinně přihlížet, jak islám ovládne Evropu. A to nám hrozí,“ začíná citát slavného slovenského herce Milana Lasicy, který už před jedenácti dny odhalil slovenský Denník.N jako podvrh.

Následující den se dokonce autoři hoaxu omluvili. Smyšlený citát vyšel jako virální vtip na facebookové stránce „Drž hubu a upleť mi sveter“.

Jakkoli by se mohlo zdát, že název stránky jasně signalizuje, že jde o vtip, citace se začala šířit a žít na internetu vlastním životem. Pravděpodobně většina lidí se už následně nesnaží nalézt původní zdroj a ověřit serióznost informace.

Právě toho využívá i skupina Islám v ČR nechceme, která podvrh uveřejnila na svém facebookovém profilu dnes.

Spoléhá také na to, že její příznivci nebudou uvažovat nad absurditou Lasicovy citace, respektive nad tím, že kultivovaný člověk by velmi pravděpodobně neříkal takové zjevné nesmysly: „Jsou to dva odlišné světy – Picasso, Beethoven, Goethe, Einstein, Newton... To všechno byli křesťani. Znáte nějakého muslimského vědce nebo umělce?,“ pokračuje smyšlený citát.

Přečteno: 3399x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Islamofobie, Islám, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo