romea - logo
19. února 2020 (středa)
svátek má Patrik
Loading
rozšířené vyhledávaní

Islám v ČR nechceme šíří vymyšlený protimuslimský citát slovenského herce Milana Lasicy.

24.9.2015 11:46
Islám v ČR nechceme šíří na svém facebookovém profilu vymyšlený protimuslimský citát slovenského herce Milana Lasicy. (Koláž: Romea.cz)
Islám v ČR nechceme šíří na svém facebookovém profilu vymyšlený protimuslimský citát slovenského herce Milana Lasicy. (Koláž: Romea.cz)

„Schyluje se ke střetu civilizací a my nemůžeme jen nečinně přihlížet, jak islám ovládne Evropu. A to nám hrozí,“ začíná citát slavného slovenského herce Milana Lasicy, který už před jedenácti dny odhalil slovenský Denník.N jako podvrh.

Následující den se dokonce autoři hoaxu omluvili. Smyšlený citát vyšel jako virální vtip na facebookové stránce „Drž hubu a upleť mi sveter“.

Jakkoli by se mohlo zdát, že název stránky jasně signalizuje, že jde o vtip, citace se začala šířit a žít na internetu vlastním životem. Pravděpodobně většina lidí se už následně nesnaží nalézt původní zdroj a ověřit serióznost informace.

Právě toho využívá i skupina Islám v ČR nechceme, která podvrh uveřejnila na svém facebookovém profilu dnes.

Spoléhá také na to, že její příznivci nebudou uvažovat nad absurditou Lasicovy citace, respektive nad tím, že kultivovaný člověk by velmi pravděpodobně neříkal takové zjevné nesmysly: „Jsou to dva odlišné světy – Picasso, Beethoven, Goethe, Einstein, Newton... To všechno byli křesťani. Znáte nějakého muslimského vědce nebo umělce?,“ pokračuje smyšlený citát.

Přečteno: 3456x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Islamofobie, Islám, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo