romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jaroslav Miko: Miloš Zeman předvedl první školní den svou aroganci a absenci základní sociální empatie

1.9.2021 14:12
Jaroslav Miko (FOTO: ROMEA TV)
Jaroslav Miko (FOTO: ROMEA TV)

Miloš Zeman dnes první den nového školního roku dovedl svou aroganci a absenci základní sociální empatie do dokonalosti, když jako milionář využil za peníze daňových poplatníků pohodlnou cestu armádním leteckým speciálem do Brna, aby v tamní škole, kam dochází ti nejchudší děti ze sociálně vyloučených lokalit sdělil rodičům těchto dětí, že mají dávat svým dětem více jídla.

Na základě tohoto Zemanova vystoupení si nutně musím klást otázku, jaký měla vlastně smysl tato nákladná cesta?

Namísto těchto ponižujících slov na adresu rodičů bych od našeho nejvyššího ústavního činitele očekával nějakou řeč ve smyslu toho, že naše společnost musí udělat maximum, aby naše děti nemusely žít v extrémní chudobě a že i přes sociální potíže je zapotřebí zajistit všem dětem bez rozdílu co nejrovnejší přístup ke vzdělání neboť ekonomická nerovnost nesmí být bariérou pro nárok na kvalitní vzdělávání.

Co ale čekat od člověka, který dlouhodobě podněcuje nenávist k českým Romům a to nejen svým lživým výrokem, že 90% českých Romů nepracuje, že?

Přál bych si mít v Česku opět prezidenta, kterému nebude chybět sociální cítění a který svou přirozenou autoritou bude pomáhat ty nemalé sociální a společenské problémy řešit, nikoliv je prohlubovat.

Jaroslav Miko
Přečteno: 2354x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Miloš Zeman, škola, Sociálně vyloučené lokality, SociálníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo