romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jaroslav Miko: Očkování není jen o ochraně vlastního zdraví, je to o přispění k ochraně nás všech jako celku

7.6.2021 11:42
Jaroslav Miko (Koláž: Romea.cz)
Jaroslav Miko (Koláž: Romea.cz)

Co se týče současného očkování proti onemocnění COVID-19, vždy jsem byl zastáncem toho, že toto očkování musí být zcela dobrovolné a za tím si stojím. Rozhodně ale odmítám současné nálepkování těch, co se očkovat již nechali či nechají, jako že jde o někoho slabého, někoho kdo se něčemu podřizuje, podvoluje a nemá úctu k vlastní svobodě.

Náš svět čelil a místy stále čelí pandemii, která tu nebyla 100 let. O život přišly miliony lidí, další mají zdravotní potíže a světová ekonomika značně oslabila. O omezení vzdělávacího procesu našich dětí ani nemluvě. Za takové situace se nechat očkovat, pokud k tomu člověk nemá objektivní zdravotní bariéry, není aktem slabosti.

Očkování není jen o ochraně vlastního zdraví, je to o přispění k ochraně nás všech jako celku a z tohoto důvodu je pro mne nepochopitelné, že například lékař Lukáš Pollert veřejně toto očkování srovnává s dobou totality a odmítnout očkování vnímá jako akt občanské statečnosti.

Jistě, můžeme namítat, že očkovaní mají nyní různé výhody, ať už se jedná o možnost cestování nebo účasti na různých kulturních akcích apod. Neočkovaní se údajně stávají občany druhé kategorie. Ale stejné možnosti mají i lidé, kteří se nechají alespoň testovat.

Ale co je nejpodstatnější. Je třeba si plně uvědomit, že tu existuje nějaký veřejný zájem s ohledem na veřejné zdraví, s ohledem na zdraví ohrožené skupiny, kterou zkrátka nelze nějak izolovat od zbytku společnosti. Svoboda jedince končí tam, kde začíná svoboda toho druhého, tedy zda pan Pollert a jemu podobní vnímají svůj odmítavý postoj k tomuto očkování jako jakýsi boj za svobodu, srovnávají se drze s disidenty z dob totality, tak z mého pohledu pouze dokazují své vlastní obyčejné sobectví.

Nechť je na rozhodnutí každého, zda se očkovat nechá či nikoliv, ale pokud někdo odmítá očkování, testování a jiný způsob ochrany druhých, ať to alespoň hloupě neprezentuje jako akt odvahy.

Ke skutečným hrdinům mají tito sobci skutečně velmi daleko.

Jaroslav Miko
Přečteno: 1310x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

očkování, COVID-19, dezinformaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo