romea - logo
24. května 2022 (úterý)
svátek má Jana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jaroslav Miko: Ohrožuje nás nejen Rusko svou agresivní politikou a hybridními útoky, ale i "vlastenci" podléhající ruské propagandě

20.2.2022 17:50
Jaroslav Miko, ruská armáda (Koláž: Romea.cz)
Jaroslav Miko, ruská armáda (Koláž: Romea.cz)

Ohledně dění kolem Ruska a jeho možné další agrese, mě kromě jiného vážně děsí, kolik českých občanů, kteří navíc sami sebe nazývají opravdovými vlastenci, přijímají nekriticky jeden z požadavků Vladim9ra Putina, aby se na území střední a východní Evropy, již nekonala žádná vojenská cvičení v rámci aliance NATO a aby byla stažena všechna spojenecká vojska.

"Je třeba, aby západní svět, kterého jsme dnes součástí, v případě putinovského Ruska a jeho drzým požadavkům neustoupilo ani o píď"

Když pominu fakt, že samo Rusko se vojensky angažuje v Bělorusku, zasahuje vojensky do dění v Kazachstánu a okupuje část území Ukrajiny, Gruzie či Moldávie, tak mě děsí právě to, že tento ruský požadavek mnozí Češi kvitují a vítají jej.

Ještě bych pochopil snahu těchto lidí o vyhlášení referenda o našem členství v NATO, byť já osobně jsem za toto členství vděčný, ale těšit se z toho, že nějaký cizí stát, v tomto případě tedy Rusko, tímto svým požadavkem chce omezit naší vlastní suverenitu, naše vlastní sebeurčení, to je za mě vážně alarmující.

Poslední sněmovní volby dopadly s velkým štěstím. Příště už takové štěstí mít nemusíme. Tím spíše, pokud se dnešní vládní koalice bude dopouštět zásadních politických chyb. No a s tím současným myšlením nemalé části české společnosti, si bohužel žádné velké iluze nedělám.

Tedy shrnuto, neohrožuje nás pouze samotné Rusko svou agresivní politikou a hybridními útoky na našem území, naši svobodu a naši demokracii ohrožují také naši vlastní spoluobčané, kteří této ruské propagandě podléhají a kteří dostatečně neumí ocenit skutečnost, že dnes žijeme ve svobodné zemi.

Z tohoto vědomí mi vážně není úplně moc dobře.

Každopádně nyní je třeba, aby západní svět, kterého jsme dnes součástí, v případě putinovského Ruska a jeho drzým požadavkům neustoupilo ani o píď, neboť toto Rusko žádné skutečné dohody není schopno.

Toto Rusko umí jen vyhrožovat a nerespektuje práva vlastních občanů ani právo mezinárodní. A zlu se ustupovat nikdy nesmí!

Jen pro úplnost. V Rusku jsem prožil několik dlouhých let. Ty české Rusofily bych tam poslal na půlroční ozdravný pobyt. Tuším, že by velká část z těchto lidí brzy došla k vystřízlivění.

 

 

Jaroslav Miko
Přečteno: 1243x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rusko, Nenávist, Válka, Ukrajina, manipulace, dezinformaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo