romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Julius Zajac: Myšlenkový extremismus už na vzestupu není

24.3.2017 10:41
Julius Zajac (Foto: Archiv Julia Zajace)
Julius Zajac (Foto: Archiv Julia Zajace)

Ve středu se stal teroristický útok v Londýně, dnes se o něj pokusil jiný pachatel v Antverpách.

Pozoruji vyjadřování občanů k těmto událostem. Bohužel si na terorismus za našimi hranicemi začínáme zvykat. V diskusích na internetu se  na téma uprchlíci začaly objevovat prvky cynismu, ironie i sarkasmu. Nepřítelem  je jednoznačně EU a  její politici. Dalším nepřítelem jsou média, která se nezavděčí. Jednou jsou pranýřovaná za nesdělení národnosti pachatele, a když tak učiní, jsou pranýřovaná za to, že z lidí dělají hlupáky. Každý přece ví, kdo útočí! A kdo tedy? Většinou muslimové, kteří se v Evropě narodili. Takže jak zní oblíbené české přísloví: "a bude hůř". Škoda, že nepřítelem číslo jedna u nás nejsou teroristé samotní.

Proč  se ti lidé přidávají na stranu terorismu? Protože jejich nedobrá sociální situace ve spojení s fanatickým náboženstvím je "smrtící" kombinací k snadnému sklouznutí k radikalizaci. Co tedy dělat? Jak se k tomu postavit? To si musí rozhodnout každý sám. Já se pokusím popsat, co vidím kolem sebe a kam by to mohlo zajít.

S oblibou tvrdím, že komunistický režim u nás byl moc dlouho. Až tak dlouho, že ještě dnes mají někteří problém s pochopením, co demokracie je. Psaní svobodných demokratických médií je často vnímáno jako propaganda multikulti nebo propaganda EU.  Mnoho z nás si neváží toho, že patříme právě do EU. Mnoho lidí zapomnělo, že o demokracii je třeba se starat, a ne ji odevzdat bezhlavě politickým populistům.  Mnoho lidí už zapomnělo, co je skutečná totalita tolik srovnávaná s EU.

V ČR se naštěstí žádný útok islámských teroristů nestal, ale už byl odmítnut návrh na zakotvení držení zbraní přímo do Ústavy. Byl zamítnut návrh na ochranu republiky legálními střelnými zbraněmi.  Byly odraženy i pokusy několika restauračních zařízení, které zakazovaly vstup muslimům. Zkrátka nenávist k nim jede na plné obrátky a kdo s nimi jedná stejně jako s ostatními (sluníčkář), je považován za zrádce národa. Nepřipomíná vám to něco? Mně třicátá léta 20. století, která byla samozřejmě ještě krutější, ale zárodek zla a nenávisti je obdobný. Zkuste si někdy nahradit slovo "muslimové" za "Židé" a porovnejte s dobovým novinovým materiálem. 

Bohužel si umím představit, kdyby se teroristické útoky děly v Čechách. Umím si představit i tu vlnu nenávisti, která zatím nyní běží hlavně na internetu a v hospodách, jak "v plné parádě" prosákne do všech koutů veřejnosti. Kdokoli tmavší jen připomínající muslima by rozhodně na růžích  ustláno neměl. Kvůli bezpečnosti bychom i my Romové možná museli mít vlastní školy, obchody i restaurace. Segregace by se rozjela na plné obrátky. Nikoho krom sluníčkářů by nezajímalo, že s teroristy ti ostatní nemají nic společného. Polovojenské jednotky z řad tzv. slušných lidí by byly noční můrou pro všechny tmavší. Občas by někoho jen tak zlynčovali a křičeli u toho "za náš národ". Byly by páchány pogromy. Hranice by se uzavřely. Nastal by odchod z EU, z NATO a na Hrad by usednul Japonec, který o sobě tvrdí, jak je velkým Čechem. Nastal by totální kolaps a chaos až takových rozměrů, že by nás musela opět "osvobodit" ruská armáda.


Myšlenkový extremismus podle mě už na vzestupu není. Během několika let se stal součástí všedního života. Stačí pozorněji číst a naslouchat lidem, kteří diskutují o terorismu. Dokonce i v diskusích pod veřejnoprávními články se vzývá násilí a smrt všem muslimům. To není jen smutné, nezákonné, ale i nebezpečné pro všechny.

Přečteno: 1947x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Terorismus, segregace, pogromy, Rasismus, muslimové, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo