romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Julius Zajac: Nevymáhání dluhů v Chanově vnímám jako objednávku rasových nepokojů a demonstrací

Praha, 30.7.2014 17:33, (ROMEA)
Julius Zajac
Julius Zajac

Vážená mostecká radnice,

dovolte mi okomentovat váš krok – odpuštění dluhů obyvatelům Chanova. Tímhle krokem jste hodili klacek pod nohy všem občanům ČR, kteří splácí dluhy, mají kvůli dluhům návštěvy exekutorů neštítících se ani plačícím dětem zabavovat hračky. A tady není řeč o barvě kůže, to zažívají všichni.

Obyčejnou kuchyňskou logikou tento krok vnímám jako politickou objednávku rasových nepokojů a demonstrací, což tomu sídlišti nepřeji. Že by se někomu nehodily demonstrace v jeho městě, ale raději za městem?

Chcete ukázat solidaritu? Dávejte polovinu, nebo alespoň čtvrtinu svého platu pro sociálně slabé rodiny bez rozdílu barvy pleti, pak před vámi smeknu klobouk!

Takhle jsem původně reagoval na informace, které nám naservírovala média.

Nepřehlédněte:

Server Romea.cz přišel s doplňujícími informacemi, že dluhy odpuštěny nebyly. Náměstkyně primátora města Most uvedla: “Zastupitelé na svém červnovém zasedání schválili upuštění od vymáhání pohledávek, což rozhodně není totéž co odpuštění dluhů."

Ano, to není totéž. Jen se vše zavřelo do šuplíku a „čeká se“ na to, až některý z dlužníků nabude nějakého majetku. Pokud ho tedy nenabude „na oko“ některý z dlužníkova příbuzných, nebo známých. To není příliš inspirativní pro nezaměstnané a zadlužené občany.

Proč se přistupuje v případech dlužníků v Chanově jinak, než k dlužníkům v jiných sídlištích v ČR? Město Most není jediné se špatnou zaměstnaností a krok radnice rozčílil téměř celou veřejnost. A to je to o co mi jde.

Zdali pak radnice upustila od vymáhání dluhů za nájemné i v jiných částech města nebo pouze v Chanově? Dovolte mi upřesnění - tedy i "u majoritních občanů"? Ti by neměli mít pocit ukřivdění, že po nich města a exekutoři vymáhají doslova každou korunu a někdy velmi necitlivým způsobem. Nelze se takovým lidem divit, že argumentují v případě upuštění od vymáhání dluhů obyvatelům Chanova zvýhodňováním Romů a nadávají na Romy povšechně nejen na internetu.

Kéž by alespoň radnice nabídla možnost dlužníkům si svůj dluh odpracovat a média nezpůsobila neucelenými informacemi vlnu pobouření.

Názory uveřejněné v rubrice NÁZORY ODJINUD nemusí vyjadřovat stanoviska a názory redakce serveru Romea.cz, Romano voďi nebo ROMEA, o.p.s.
Přečteno: 2177x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Chanov, Bydlení, MostHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo