romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Julius Zajac o „sluníčkách“ a útocích v Paříži: Braňme Evropu společně, byť pro začátek tím, že budeme jednotní

15.11.2015 15:26
Julius Zajac (Foto: Archiv Julia Zajace)
Julius Zajac (Foto: Archiv Julia Zajace)

Po teroristických útocích ve Francii v Čechách roste nevraživost proti tvz. sluníčkářům. Kdo to ale vlastně sluníčkáři jsou? Přesná definice sice neexistuje, ale myslím, že se jedná o lidi, kteří neposuzují národy a skupiny lidí podle náboženství a věří, že existují dobří i špatní lidé. Jsou ochotni pomáhat lidem i na druhém konci světa. Právě za tuhle pomocnou ruku bývají označováni dokonce za vlastizrádce. Zajímavé je, že takové výtky přicházejí na jejich adresu od lidí, kteří se charitativní, nebo dobrovolnické činnosti nikdy nezúčastnili. Vysvětluji si to tak, že ve společnosti vždy existovala skupina lidí, která nenávidí vše a každého, kdo se chová opačně, než ona sama. Nevím jestli antisluníčkáři považují za sluníčka i řecké či italské úředníky, policisty, nebo dokonce Lékaře bez hranic, kteří zachraňují uprchlíky na moři.

Vážení antisluníčkáři, věřte, že sluníčka za terorismus nemůžou. Nemůžou ani za chaos v Lybii, nebo Iráku, ba ani nevytvořili Islámský stát. Nehledejme nepřítele tam, kde není. Braňme Evropu společně, byť pro začátek tím, že budeme jednotní. Je to jistě třeba, abychom se nevymlátili sami mezi sebou.

Nepodléhejme názorům, které na veřejnosti prezentuje např. Aleš Brichta, který po útocích ve Francii napsal na svůj veřejný facebookový profil: „Výborně vy multikulturální sluníčka. Další teroristické útoky v Paříži (na fotbale Francie-Německo, v klubu na koncertě Eagles of Death Metal atd.), už přes šedesát mrtvých. Francie vyhlašuje výjmečný stav a uzavírá hranice. Tak o to vám jde, vy kreténi?! Jestli se něco stane u nás, tak patříte všichni pověsit za koule do průvanu a zostudit celé rodiny, aby všichni viděli, co vychovali!!!“

Z toho statusu na mě dýchá atmosféra třicátých let. Kdyby Aleš Brichta chtěl věšet do průvanu teroristy, to bych ještě snesl, ale věšet lidi jen pro opačný názor a zostuzovat nevinné členy jejich rodin, to nemá s demokracií a Evropou 21. století nic společného pane Brichto! Pro mě osobně je smutné, že takového výkřiku je schopný muzikant.

Vyjadřuji pozůstalým obětí teroristických útoků ve Francii hlubokou soustrast a přeživším zraněným přeji brzké uzdravení.

Přečteno: 1330x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Terorismus, Uprchlíci, Islámský státHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo