romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Julius Zajac o „sluníčkách“ a útocích v Paříži: Braňme Evropu společně, byť pro začátek tím, že budeme jednotní

15.11.2015 15:26
Julius Zajac (Foto: Archiv Julia Zajace)
Julius Zajac (Foto: Archiv Julia Zajace)

Po teroristických útocích ve Francii v Čechách roste nevraživost proti tvz. sluníčkářům. Kdo to ale vlastně sluníčkáři jsou? Přesná definice sice neexistuje, ale myslím, že se jedná o lidi, kteří neposuzují národy a skupiny lidí podle náboženství a věří, že existují dobří i špatní lidé. Jsou ochotni pomáhat lidem i na druhém konci světa. Právě za tuhle pomocnou ruku bývají označováni dokonce za vlastizrádce. Zajímavé je, že takové výtky přicházejí na jejich adresu od lidí, kteří se charitativní, nebo dobrovolnické činnosti nikdy nezúčastnili. Vysvětluji si to tak, že ve společnosti vždy existovala skupina lidí, která nenávidí vše a každého, kdo se chová opačně, než ona sama. Nevím jestli antisluníčkáři považují za sluníčka i řecké či italské úředníky, policisty, nebo dokonce Lékaře bez hranic, kteří zachraňují uprchlíky na moři.

Vážení antisluníčkáři, věřte, že sluníčka za terorismus nemůžou. Nemůžou ani za chaos v Lybii, nebo Iráku, ba ani nevytvořili Islámský stát. Nehledejme nepřítele tam, kde není. Braňme Evropu společně, byť pro začátek tím, že budeme jednotní. Je to jistě třeba, abychom se nevymlátili sami mezi sebou.

Nepodléhejme názorům, které na veřejnosti prezentuje např. Aleš Brichta, který po útocích ve Francii napsal na svůj veřejný facebookový profil: „Výborně vy multikulturální sluníčka. Další teroristické útoky v Paříži (na fotbale Francie-Německo, v klubu na koncertě Eagles of Death Metal atd.), už přes šedesát mrtvých. Francie vyhlašuje výjmečný stav a uzavírá hranice. Tak o to vám jde, vy kreténi?! Jestli se něco stane u nás, tak patříte všichni pověsit za koule do průvanu a zostudit celé rodiny, aby všichni viděli, co vychovali!!!“

Z toho statusu na mě dýchá atmosféra třicátých let. Kdyby Aleš Brichta chtěl věšet do průvanu teroristy, to bych ještě snesl, ale věšet lidi jen pro opačný názor a zostuzovat nevinné členy jejich rodin, to nemá s demokracií a Evropou 21. století nic společného pane Brichto! Pro mě osobně je smutné, že takového výkřiku je schopný muzikant.

Vyjadřuji pozůstalým obětí teroristických útoků ve Francii hlubokou soustrast a přeživším zraněným přeji brzké uzdravení.

Přečteno: 1310x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Terorismus, Uprchlíci, Islámský státHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo