romea - logo
10. července 2020 (pátek)
svátek má Libuše/Amálie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Julius Zajac: Rasismus na serveru Knihy-A.cz

Praha, 4.11.2013 14:25, (ROMEA)
Julius Zajac
Julius Zajac

Občas zavítám na server Knihy-A.cz , protože se kromě Bible také věnuje hudbě a mnoha zajímavým oborům a tématům. Večer jsem dorazil unaven po celodenním pracovním dni domů. Sedl jsem si s bylinným čajem k počítači a těšil se, že si něco hezkého přečtu právě na tomto serveru. Byl jsem velice zklamán. Ani ne tak rasismem, toho je všude více než dost, ale místem, kde se vyskytuje. Server, který v názvu obsahuje slovo knihy, mě svým článkem prostě šokoval, a to už v názvu: Romuláda naostro aneb černá budoucnost ČR.

Dočetl jsem se, že 25% z celkového počtu Romů žije v Severních Čechách a 21%  z celkového počtu Romů žije na Severní Moravě (snad tím autor nemyslel celosvětový počet Romů). Dále jsem zjistil, že téměř polovina Romů nevlastní splachovací záchod, že 25% romských dětí ve věku 6-7 let je v pásmu verbální debility (mimochodem, tenhle termín se nepoužívá), že 30% dospělých Romů se živí  nelegálním způsobem a v některých lokalitách je toto procento dokonce na úrovni 95 procent.

Tento server si je jistý romskou národností u romských dětí v ústavní péči, stejně tak i u tmavých vězňů ve věznicích.

O zpěvačce Věře Bílé píše toto:

„Nejtalentovanější Romka Věra Bílá má naštěstí jediné dítě, přesto kriminálníka, její muž je rovněž kriminálník, promarnila všechny šance, které v našem státě nikdo jiný nedostal, je závislá na automatech a všichni tři berou soc. podporu a jsou přítěží pro společnost.“

Věra Bílá si toto určitě nezaslouží. Slovo „nejtalentovanější“ k tomu ostatnímu o ní napsané dodává totiž hořkou pachuť lámající hole nejen nad ní, ale vlastně nad všemi romskými umělci. Věta, kde se opěvuje počet jejích dětí, páchne nacismem.

Autor tohoto „článku“ místo denního tisku čte zřejmě hoaxy. Jinak si nedovedu vysvětlit informaci o tom, jak velké  množství mladých Romů bere sirotčí důchod. Mladé Romky prý většinou uvádějí jako otce novorozeňátka nejstaršího člena rodiny.

Další citace serveru Knihy-A.cz:

Růst romské populace:

  • rok 1945 -  10 000 Romů
  • rok 1959 -  20 000 Romů
  • rok 1973 -  40 000 Romů
  • rok 1987 -  80 000 Romů
  • rok 2001 -160 000 Romů
  • rok 2015 -320 000 Romů

Každých 14 let se počet Romů zdvojnásobí!!!

Ty vykřičníky za poslední větou citace zřejmě naznačují, že situace kolem růstu romské populace je alarmující až katastrofální a zasluhuje řešení - snad podle vzoru nacistického Německa? Na mě to tedy takový dojem dělá. Protože nejsem člověk, který si plete pojmy s dojmy, musím uvést, že server Knihy-A.cz volá po zákonech z doby Rakouska-Uherska. Zřejmě si pan pisálek uvědomil, že vzývání nacismu by se mu nemuselo vyplatit. Ale jak jsem uvedl, je to jen můj dojem.

V jiném článku jsem si na tomto zmiňovaném serveru přečetl mimo jiné také o českých paterčatech. Neznámý autor obviňuje zprávu Českého rozhlasu o paterčatech ze lži, protože nezmiňuje fakt, že šlo o romskou rodinu. Zřejmě je autor opět přesvědčen o národnosti rodiny, kde se paterčata narodila, nebo jim tvrdí, že Češi nejsou a nikdy nebudou. Vždy jsem šokován a zděšen, když „bílí“ Češi tvrdí o romských dětech, že z nich vyrostou zločinci a tak je někdy i vnímají. To mi přijde nelidské a stejně hloupé jako nacistická ideologie.

Zaráží mě, kolik lidí řeší Romy. Je to škoda, protože by se tito lidé mohli věnovat skutečným a mnohem horším problémům než je integrace Romů do společnosti. Ostatně rozpolcenost národa je vidět na nedávných volbách a politických taškařicích kolem nich. Stydím se za Romy, kteří dělají všem Romům špatnou pověst, stejně jako za politické kreatury, jež potápí celou Českou republiku, kterou svět někdy neví, jak nazvat.

Přečteno: 1954x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Knihy, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo