romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Julius Zajac: Rasismus na serveru Knihy-A.cz

Praha, 4.11.2013 14:25, (ROMEA)
Julius Zajac
Julius Zajac

Občas zavítám na server Knihy-A.cz , protože se kromě Bible také věnuje hudbě a mnoha zajímavým oborům a tématům. Večer jsem dorazil unaven po celodenním pracovním dni domů. Sedl jsem si s bylinným čajem k počítači a těšil se, že si něco hezkého přečtu právě na tomto serveru. Byl jsem velice zklamán. Ani ne tak rasismem, toho je všude více než dost, ale místem, kde se vyskytuje. Server, který v názvu obsahuje slovo knihy, mě svým článkem prostě šokoval, a to už v názvu: Romuláda naostro aneb černá budoucnost ČR.

Dočetl jsem se, že 25% z celkového počtu Romů žije v Severních Čechách a 21%  z celkového počtu Romů žije na Severní Moravě (snad tím autor nemyslel celosvětový počet Romů). Dále jsem zjistil, že téměř polovina Romů nevlastní splachovací záchod, že 25% romských dětí ve věku 6-7 let je v pásmu verbální debility (mimochodem, tenhle termín se nepoužívá), že 30% dospělých Romů se živí  nelegálním způsobem a v některých lokalitách je toto procento dokonce na úrovni 95 procent.

Tento server si je jistý romskou národností u romských dětí v ústavní péči, stejně tak i u tmavých vězňů ve věznicích.

O zpěvačce Věře Bílé píše toto:

„Nejtalentovanější Romka Věra Bílá má naštěstí jediné dítě, přesto kriminálníka, její muž je rovněž kriminálník, promarnila všechny šance, které v našem státě nikdo jiný nedostal, je závislá na automatech a všichni tři berou soc. podporu a jsou přítěží pro společnost.“

Věra Bílá si toto určitě nezaslouží. Slovo „nejtalentovanější“ k tomu ostatnímu o ní napsané dodává totiž hořkou pachuť lámající hole nejen nad ní, ale vlastně nad všemi romskými umělci. Věta, kde se opěvuje počet jejích dětí, páchne nacismem.

Autor tohoto „článku“ místo denního tisku čte zřejmě hoaxy. Jinak si nedovedu vysvětlit informaci o tom, jak velké  množství mladých Romů bere sirotčí důchod. Mladé Romky prý většinou uvádějí jako otce novorozeňátka nejstaršího člena rodiny.

Další citace serveru Knihy-A.cz:

Růst romské populace:

  • rok 1945 -  10 000 Romů
  • rok 1959 -  20 000 Romů
  • rok 1973 -  40 000 Romů
  • rok 1987 -  80 000 Romů
  • rok 2001 -160 000 Romů
  • rok 2015 -320 000 Romů

Každých 14 let se počet Romů zdvojnásobí!!!

Ty vykřičníky za poslední větou citace zřejmě naznačují, že situace kolem růstu romské populace je alarmující až katastrofální a zasluhuje řešení - snad podle vzoru nacistického Německa? Na mě to tedy takový dojem dělá. Protože nejsem člověk, který si plete pojmy s dojmy, musím uvést, že server Knihy-A.cz volá po zákonech z doby Rakouska-Uherska. Zřejmě si pan pisálek uvědomil, že vzývání nacismu by se mu nemuselo vyplatit. Ale jak jsem uvedl, je to jen můj dojem.

V jiném článku jsem si na tomto zmiňovaném serveru přečetl mimo jiné také o českých paterčatech. Neznámý autor obviňuje zprávu Českého rozhlasu o paterčatech ze lži, protože nezmiňuje fakt, že šlo o romskou rodinu. Zřejmě je autor opět přesvědčen o národnosti rodiny, kde se paterčata narodila, nebo jim tvrdí, že Češi nejsou a nikdy nebudou. Vždy jsem šokován a zděšen, když „bílí“ Češi tvrdí o romských dětech, že z nich vyrostou zločinci a tak je někdy i vnímají. To mi přijde nelidské a stejně hloupé jako nacistická ideologie.

Zaráží mě, kolik lidí řeší Romy. Je to škoda, protože by se tito lidé mohli věnovat skutečným a mnohem horším problémům než je integrace Romů do společnosti. Ostatně rozpolcenost národa je vidět na nedávných volbách a politických taškařicích kolem nich. Stydím se za Romy, kteří dělají všem Romům špatnou pověst, stejně jako za politické kreatury, jež potápí celou Českou republiku, kterou svět někdy neví, jak nazvat.

Přečteno: 1941x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Knihy, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo