romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Karanténní opatření v romské osadě Ratnovce bylo ukončeno. Policisté ani vojáci již osadu nehlídají

29.12.2020 14:00
Obec Ratnovce hlídali policisté a vojáci (FOTO: Polícia SR - Trnavský kraj)
Obec Ratnovce hlídali policisté a vojáci (FOTO: Polícia SR - Trnavský kraj)

Regionální úřad veřejného zdravotnictví v Trnavě od pondělí zrušil omezení pohybu v Ratnovcích v okresu Piešťany. Zároveň po deseti dnech zrušil kontroly dodržování karanténních opatření a izolace v domácím prostředí. Důvodem těchto opatření byl výsledek testování na COVID-19 v romské osadě. Z celkem 88 osmi testovaných bylo hned 28 osob pozitivních.

Kontrolu nepřetržitě zajišťovali policisté a vojáci, kteří romskou osadu obklíčili a neprodyšně uzavřeli. Tím znemožnili obyvatelům osady nakupovat v obci, jídlo jim tedy zajišťovali úředníci obce. Situace se vyostřila dva dny po uvalení karanténních opatření, kdy v osadě zemřel 25-letý muž. Úmrtí mladého Roma nesli v osadě velmi těžce, proto vládní romská zmocněnkyně Andrea Bučková zprostředkovala odbornou psychologickou pomoc.

Podle vyjádření starostky Ratnovců Daniely Sigetové pro Slovenskou tiskovou agenturu SITA, se situace v obci uklidnila. Hlavní hygienik nařídil představitelům obce zabezpečit dezinfekci veřejných prostranství v bezprostřední blízkosti postižených rodinných domů, ovšem dříve, než obec nařízení realizovala, bylo 28. prosince zrušené. V romské osadě v Ratnovcích v současnosti žije kolem dvou stovek obyvatel.

Přečteno: 626x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Romské osady, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo