romea - logo
30. března 2020 (pondělí)
svátek má Arnošt
Loading
rozšířené vyhledávaní

Karel Holomek: demokracie je dokonalou formou vlády, která umožňuje zbavit se špatných vládců

25.4.2016 11:01
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)

 

Řekl redaktor Petr Kamberský v Lidovkách (19. 4.) v úvodu svého článku Lichvář a policajt. Rád bych mu dal za pravdu.

Rozviňme tedy aspoň debatu, jak se zbavit prezidenta Miloše Zemana, který velmi vydatně a programově přispívá k chátrání demokracie, jestli ta naše ještě demokracií je. Jestli právě okolnost, že tento axiom o demokracii už neplatí, když se zřejmě Zemana nedokážeme zbavit ani napříště, tudíž se v demokracii nenacházíme?!

Tímto stavem není ovšem vinen prezident Miloš Zeman, protože není odpovědný ze své činnosti. On si v tomto stavu jenom „rochní“ a dělá, co se mu zlíbí. Vinna je vláda, která by měla konat a přimět Miloše Zemana, aby se choval v rámci Ústavy, na kterou skládal slib a nyní ji hrubě porušuje, až do hranice blížící se velezradě. Vláda ho však do této hranice nedovede nebo nechce dotlačit. Páky na to má. Víme dobře, jaké politiky máme a jaké možnosti a limity k dohodě mezi nimi jsou, aby se tento příkaz dne stal skutečností.

Toto nemá být tragický soud o stavu naší země, nýbrž výzva, abychom se už konečně vzchopili a demokracii bránili a přinutili vládu konat.

Autor je předseda Společenství Romů na Moravě.
Komentář byl uveřejněn na blogu Aktuálně.cz, uveřejňujeme jej s jeho laskavým svolením. 

Přečteno: 800x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Karel Holomek, Komentář, Názory, PrezidentHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo