romea - logo
24. září 2020 (čtvrtek)
svátek má Jaromír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Karel Holomek: demokracie je dokonalou formou vlády, která umožňuje zbavit se špatných vládců

25.4.2016 11:01
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)

 

Řekl redaktor Petr Kamberský v Lidovkách (19. 4.) v úvodu svého článku Lichvář a policajt. Rád bych mu dal za pravdu.

Rozviňme tedy aspoň debatu, jak se zbavit prezidenta Miloše Zemana, který velmi vydatně a programově přispívá k chátrání demokracie, jestli ta naše ještě demokracií je. Jestli právě okolnost, že tento axiom o demokracii už neplatí, když se zřejmě Zemana nedokážeme zbavit ani napříště, tudíž se v demokracii nenacházíme?!

Tímto stavem není ovšem vinen prezident Miloš Zeman, protože není odpovědný ze své činnosti. On si v tomto stavu jenom „rochní“ a dělá, co se mu zlíbí. Vinna je vláda, která by měla konat a přimět Miloše Zemana, aby se choval v rámci Ústavy, na kterou skládal slib a nyní ji hrubě porušuje, až do hranice blížící se velezradě. Vláda ho však do této hranice nedovede nebo nechce dotlačit. Páky na to má. Víme dobře, jaké politiky máme a jaké možnosti a limity k dohodě mezi nimi jsou, aby se tento příkaz dne stal skutečností.

Toto nemá být tragický soud o stavu naší země, nýbrž výzva, abychom se už konečně vzchopili a demokracii bránili a přinutili vládu konat.

Autor je předseda Společenství Romů na Moravě.
Komentář byl uveřejněn na blogu Aktuálně.cz, uveřejňujeme jej s jeho laskavým svolením. 

Přečteno: 809x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Karel Holomek, Komentář, Názory, PrezidentHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo