romea - logo
12. července 2020 (neděle)
svátek má Bořek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Karel Holomek: demokracie je dokonalou formou vlády, která umožňuje zbavit se špatných vládců

25.4.2016 11:01
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)

 

Řekl redaktor Petr Kamberský v Lidovkách (19. 4.) v úvodu svého článku Lichvář a policajt. Rád bych mu dal za pravdu.

Rozviňme tedy aspoň debatu, jak se zbavit prezidenta Miloše Zemana, který velmi vydatně a programově přispívá k chátrání demokracie, jestli ta naše ještě demokracií je. Jestli právě okolnost, že tento axiom o demokracii už neplatí, když se zřejmě Zemana nedokážeme zbavit ani napříště, tudíž se v demokracii nenacházíme?!

Tímto stavem není ovšem vinen prezident Miloš Zeman, protože není odpovědný ze své činnosti. On si v tomto stavu jenom „rochní“ a dělá, co se mu zlíbí. Vinna je vláda, která by měla konat a přimět Miloše Zemana, aby se choval v rámci Ústavy, na kterou skládal slib a nyní ji hrubě porušuje, až do hranice blížící se velezradě. Vláda ho však do této hranice nedovede nebo nechce dotlačit. Páky na to má. Víme dobře, jaké politiky máme a jaké možnosti a limity k dohodě mezi nimi jsou, aby se tento příkaz dne stal skutečností.

Toto nemá být tragický soud o stavu naší země, nýbrž výzva, abychom se už konečně vzchopili a demokracii bránili a přinutili vládu konat.

Autor je předseda Společenství Romů na Moravě.
Komentář byl uveřejněn na blogu Aktuálně.cz, uveřejňujeme jej s jeho laskavým svolením. 

Přečteno: 803x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Karel Holomek, Komentář, Názory, PrezidentHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo