romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Karel Holomek: Je Rusko opravdu nepřítel Česka a Západu?

Brno, 14.9.2014 11:41, (ROMEA)
Karel Holomek v Hodoníně u Kunštátu (FOTO: ROMEA TV)
Karel Holomek v Hodoníně u Kunštátu (FOTO: ROMEA TV)

Nemohu se nevyjádřit k článku Zdeňka Jičínského v pondělním Právu dne 8. září, kde se snaží odpovídat na shora položenou otázku.

Samozřejmě, že je Rusko v současné době a za současné mezinárodní situace nepřítelem Česka a Západu.

Samozřejmě, že je Rusko v současné době a za současné mezinárodní situace nepřítelem Česka a Západu. Jinak by nemohlo připustit, aby její prezident se choval naprosto zločinně a bezohledně z pohledu dalších důsledků nejen pro celou Evropu i svět, ale Rusko samotné. Musíme ovšem rozlišovat Rusko jako stát a Rusko jako občanskou společnost, je-li tam vůbec jaká. O jakém Rusku pan Jičínský mluvil?

Vždy jsem toleroval názory pana Jičínského, byť jsem s nimi měl někdy docela problémy. Ale co se nám snaží tvrdit v pondělním Právu, je už opravdu dost silná káva.

Pan Jičínský se snaží srovnávat úroveň viny v konfliktu mezi EU a NATO s Ruskem a Putinem. Můj Bože, to už zavání ztrátou naprosté soudnosti. Připomeňme si Putinovu hrozbu jadernými zbraněmi a přímou agresí Krymu bez jakýchkoliv zábran a ohledů na mezinárodní bezpečnost. To přece nelze srovnávat s postojem EU a NATO, které jsou spíše úhybné a směřují jen do oblasti hospodářských sankcí.

Ani úvahy o tom, že přece nebudeme odmítat ruskou kulturu, nejsou na místě. Mimochodem, tu nikdo neodmítá. Ruští umělci rádi i za této situace do Evropy jezdit budou, protože i nadále budou zváni.

Názory pana Jičínského mohly mít své oprávnění před obsazením Krymu. Ale taková situace teď není. Elementární zásady politické kultury, po nichž pan Jičínský volá, teď vůči Rusku může uplatňovat jen nenapravitelný idealista.

Přečteno: 1355x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rusko, Ukrajina, VálkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo