romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Karel Janeček v reality show Milionář mezi námi daroval statisíce korun potřebným

9.12.2020 15:22
Karel Janeček v pořadu televize Prima Milionář mezi námi. (FOTO: Repro TV Prima)
Karel Janeček v pořadu televize Prima Milionář mezi námi. (FOTO: Repro TV Prima)

Další díl úspěšné reality show televize Prima, Milionář mezi námi, tentokrát proměnil miliardáře Karla Janečka k nepoznání. Český podnikatel a mecenáš se jako dobrovolník vydal na týden mezi ty nejpotřebnější. Pomáhal lidem bez domova, tělesně postižených nebo dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. V závěru své mise rozdal statisíce korun na podporu těm, kteří to potřebují nejvíce.

Janeček v pořadu získal novou identitu, na přechodnou dobu se jmenoval Tomáš Šťastný. Diváci mohli sledovat Janečkovu proměnu přímo pod rukama šikovné maskérky. A když bylo hotovo, zabalil si menší příruční kufr, nechal doma platební karty, klíče od Ferrari a do kapsy si vložil pět set padesát pět korun. S touto částkou odpovídající týdennímu životnímu minimu si musel vystačit po celou dobu své mise.

VIDEO

„Nejprve jsem si říkal, že týden je moc dlouhá doba, že to nemůžu dát, ale pak to ve mně začalo hlodat. Uvědomil jsem si, že tím můžu něco sdělit, bral jsem to jako osobní zodpovědnost, i když jsem tušil, že budu muset dělat bůhvíco, a možná ne všechno mě bude bavit. Byla to výzva,“ napsal na svém instagramu mecenáš Karel Janeček, kterého štáb ubytoval na plzeňské ubytovně.

Do čtvrtého největšího města v republice, kam ho produkce poslala pomáhat, se setkal s neziskovými organizacemi, které dlouhodobě pomáhají znevýhodněným dětem, zdravotně hendikepovaným a jiným znevýhodněným skupinám jako jsou lidé bez domova.

Neváhal se vydat i do squatu bezdomovců, kam se bál vstoupit i sociální pracovník, který televiznímu štábu dělal průvodce. „Vešel jsem tam, stál tam šíleně svalnatý týpek bez trička a bylo jasné, že má v sobě bůhvíco, a přesto se s ním dalo jednat. Byl tam strašný smrad a špína. To je na tom asi to nejhorší. A největší nepohodlí jsem pocítil, když jsem třídil spodní prádlo pro bezdomovce. To bylo i na mě hodně,“ přiznal Janeček, pro kterého bylo emočně nejtěžší setkat se s těžce postiženými dětmi a jejich rodinami.

Na konci týdne odhalil svou pravou tvář a vydal se za těmi, kteří ani v nejmenším netušili, že se pod nánosem líčidel a kníru skrývá známý český miliardář a vizionář Karel Janeček. Právě těm, kterým celý týden pomáhal jako dobrovolník, věnoval statisíce korun. Jednomu romskému bezdomovci neváhal zaplatit na celý rok ubytovnu a uhradil mu také rekvalifikační kurz. Dostalo se mu za to odpovědi, že to co pro něj udělal on, pro něj neudělal ani vlastní otec.

„Chtěl bych říct, že pořad Milionář mezi námi je úžasný projekt, skvělý nápad a dobrá věc. Obohatil mě. Má potenciál pomoct a ukázat divákům, co může být důležité otevřít oči a proniknout do jiných komunit a životů. Ať už to jsou hendikepované děti nebo lidé bez domova,“ řekl na závěr pořadu Janeček.

Přečteno: 1449x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Sociálně vyloučené lokality, Charita, Prima TVHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo