romea - logo
22. ledna 2021 (pátek)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Karel Janeček v reality show Milionář mezi námi daroval statisíce korun potřebným

9.12.2020 15:22
Karel Janeček v pořadu televize Prima Milionář mezi námi. (FOTO: Repro TV Prima)
Karel Janeček v pořadu televize Prima Milionář mezi námi. (FOTO: Repro TV Prima)

Další díl úspěšné reality show televize Prima, Milionář mezi námi, tentokrát proměnil miliardáře Karla Janečka k nepoznání. Český podnikatel a mecenáš se jako dobrovolník vydal na týden mezi ty nejpotřebnější. Pomáhal lidem bez domova, tělesně postižených nebo dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. V závěru své mise rozdal statisíce korun na podporu těm, kteří to potřebují nejvíce.

Janeček v pořadu získal novou identitu, na přechodnou dobu se jmenoval Tomáš Šťastný. Diváci mohli sledovat Janečkovu proměnu přímo pod rukama šikovné maskérky. A když bylo hotovo, zabalil si menší příruční kufr, nechal doma platební karty, klíče od Ferrari a do kapsy si vložil pět set padesát pět korun. S touto částkou odpovídající týdennímu životnímu minimu si musel vystačit po celou dobu své mise.

VIDEO

„Nejprve jsem si říkal, že týden je moc dlouhá doba, že to nemůžu dát, ale pak to ve mně začalo hlodat. Uvědomil jsem si, že tím můžu něco sdělit, bral jsem to jako osobní zodpovědnost, i když jsem tušil, že budu muset dělat bůhvíco, a možná ne všechno mě bude bavit. Byla to výzva,“ napsal na svém instagramu mecenáš Karel Janeček, kterého štáb ubytoval na plzeňské ubytovně.

Do čtvrtého největšího města v republice, kam ho produkce poslala pomáhat, se setkal s neziskovými organizacemi, které dlouhodobě pomáhají znevýhodněným dětem, zdravotně hendikepovaným a jiným znevýhodněným skupinám jako jsou lidé bez domova.

Neváhal se vydat i do squatu bezdomovců, kam se bál vstoupit i sociální pracovník, který televiznímu štábu dělal průvodce. „Vešel jsem tam, stál tam šíleně svalnatý týpek bez trička a bylo jasné, že má v sobě bůhvíco, a přesto se s ním dalo jednat. Byl tam strašný smrad a špína. To je na tom asi to nejhorší. A největší nepohodlí jsem pocítil, když jsem třídil spodní prádlo pro bezdomovce. To bylo i na mě hodně,“ přiznal Janeček, pro kterého bylo emočně nejtěžší setkat se s těžce postiženými dětmi a jejich rodinami.

Na konci týdne odhalil svou pravou tvář a vydal se za těmi, kteří ani v nejmenším netušili, že se pod nánosem líčidel a kníru skrývá známý český miliardář a vizionář Karel Janeček. Právě těm, kterým celý týden pomáhal jako dobrovolník, věnoval statisíce korun. Jednomu romskému bezdomovci neváhal zaplatit na celý rok ubytovnu a uhradil mu také rekvalifikační kurz. Dostalo se mu za to odpovědi, že to co pro něj udělal on, pro něj neudělal ani vlastní otec.

„Chtěl bych říct, že pořad Milionář mezi námi je úžasný projekt, skvělý nápad a dobrá věc. Obohatil mě. Má potenciál pomoct a ukázat divákům, co může být důležité otevřít oči a proniknout do jiných komunit a životů. Ať už to jsou hendikepované děti nebo lidé bez domova,“ řekl na závěr pořadu Janeček.

Přečteno: 1080x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Sociálně vyloučené lokality, Charita, Prima TVHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo