romea - logo
16. ledna 2021 (sobota)
svátek má Ctirad

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Karel Karika se vrátil na místo zástupce starosty v městské části Ústí nad Labem-město. Předcházel tomu pád dosavadní koalice na radnici

23.12.2020 12:50
Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)
Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

Novým místostarostou městského obvodu Ústí nad Labem - město se stal Karel Karika (Pro! Ústí), mimo jiné zastupitel města. Stalo se tak poté, co se v městském obvodu rozpadla koalice a místostarostka Marie Jakubcová (UFO) byla odvolána pro ztrátu důvěry. Karika pod hlavičkou Pirátů byl také zastupitelem Ústeckého kraje, křeslo kvůli nové funkci v obvodě přenechal Lukáši Ryšavému (Piráti). Zastupitelé ho do funkce zvolili ve středu.

Původní koalici na městském obvodu tvořilo Ústecké fórum občanů (UFO), ANO, ODS a Pro zdraví a sport. Koalice se rozpadla a vznikla nová, kde UFO vystřídalo Pro! Ústí.

„Změny v Radě jsou důsledkem ztráty důvěry a dlouhodobé špatné spolupráce v koalici. Není pro mě snadné opouštět své zaměstnání v charitě – Dům svatého Materny je mé vypiplané dítko a poslání. Tak ale vnímám také pozici uvolněného politika,“ uvedl na webu Pirátů Karika,  který se vrací do funkce místostarosty po dvou letech.

„Myslím si, že nejlépe můžu městu posloužit právě z pozice místostarosty obvodu. Chtěl bych mimo jiné přispět i k lepší komunikaci a spolupráci s občany a navázat na práci, kterou jsem předtím dělal jako místostarosta a pověřený starosta. Na rozdíl od toho, co zde bylo doposud zvykem, hodlám pracovat s vizí – ne jako úředník, ale jako někdo zvolený občany, tedy plnit potřeby veřejnosti a obyvatel obvodu. Mám v úmyslu znovu zavést používání aplikace Lepší místo, chci zapojit občany do participativního rozpočtování a vůbec rozhodování. To jsou ty hlavní z důvodů, proč jsem znovu vstoupil do téže řeky. Moje předchůdkyně toto zuřivě ignorovala a zastupitelstvo si přálo změnu. Další projekty ještě musím projednat s koaličními partnery,“ uvedl. Karika vzhledem ke svému vhledu do problematiky prozatím bude dále působit ve výborech pro sociální záležitosti a národnostní menšiny.

Nová koalice by mohla vzniknout také na magistrátu, v platnost vešlo ustanovení, že na sebe zastupitelé převedli dočasně část kompetencí městské rady. Reagovali na to, že koalice na radnici ztratila těsnou většinu. Zastupitelka Ivana Kurljuková zvolená na kandidátce ANO přešla k opozičnímu hnutí Vaše Ústí. ANO oslabilo na osm mandátů, a má jich tak stejně jako nejsilnější opoziční klub Pro! Ústí. Koalice jako celek má nyní 18 hlasů, opozice 19.

Primátor krajského města Petr Nedvědický (ANO) vede koalici ANO, UFO, ODS a PRO Zdraví a Sport. V opozici zůstalo po volbách druhé hnutí PRO! Ústí a dále Vaše Ústí, KSČM a SPD.

Přečteno: 610x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ústí nad labem, Politika, Pirátská stranaHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo